زمین های پلکانی در چین

در کشور چین شهری وجود دارد که یکی از زیباترین و چشم اندازترین مکان های گردشگری در جهان میباشد. این شهر حتی برای خود مردم چین تا مدت ها پیش ناشناخته بود و کمتر کسی از آن آگاهی داشت . تا اینکه یک عکاس چینی که به دنبال ماجراجویی بود این مکان بی نظیر را کشف کرد و آن را به عموم مردم جهان شناساند. نام این شهر دانگ چوآن است که مدتها ناشناخته بود. اکنون ما به دنبال این هستیم که مختصری از چیزهایی که باید در مورد این مکان زیبا بدانید را به گوش شما برسانیم. پس با ما همراه باشید.

 

با مشاهده عکس های هوایی منطقه دانگ چوآن دو رنگ قرمز و سبز به شدت خودنمایی می کنند. با اندکی دقت در این منطقه و مشاهده عکس هایی نزدیک تر از فضای شهر می توانیم به علت این موارد پی ببریم. رنگ قرمز عکس های هوایی به دلیل قرمز بودن خاک شهر می باشد. به علاوه در خاک دانگ چو آن مقدار قابل توجهی آهن وجود دارد که به دلیل آب و هوای مرطوب حاکم بر آن منجر به تبدیل این منابع غنی به اکسید آهن می شود که همین امر باعث افزایش سرخی خاک می شود.

 

دانگ چوآن به دلیل ماده معدنی موجود در خاکش به پایتخت مس طبیعی کشور چین تبدیل شده است. به همین جهت است که سالانه تحقیقات گسترده ای بر روی آن صورت می گیرد که بهترین بهره بردای از خاک این منطقه صورت گیرد در حالی که کمترین خسارت به زیست بوم وارد شود.

رنگ سبز گسترده شده در پهنای شهر دانگ چوآن چین نیز به دلیل وجود کشت و کار گیاهی و به خصوص کاشت جو می باشد که باعث به وجود آمدن این ترکیب رنگی می شوند.

همچنین در مناطقی از این شهر که بخش کوچکی از جنوب شهر کونمینگ می باشد گندم زارهایی یافت می شود که بر زیبایی منطقه بیش از پیش افزوده است.

اما عمده دلیل چشم نوازی این مزارع زراعی علاوه بر رنگ های گیرا و جذاب آن، پله ای بودن مزارع مد نظر می باشد. در واقع زمینه پلکانی و همچنین بافت لایه لایه آن رویکرد کشاورزی باستانی را ایجاد کرده است. این تکنیک اگر چه امروزه در بیشتر کشورها و صنعت کشاورزی آنان منسوخ شده است اما همچنان در دانگ چوآن چین کاربرد دارد.

 

زمانی که کشاورزان زمین های کشاورزی را شخم می زنند تا بستر مناسب برای کشت محصولات جدید را فراهم کنند خاک های سرخ زیر و رو شده بر اثر شخم زدن در برابر تابش نور خورشید قرار می گیرند و سرخی چشم نواز و دل فریبی را به وجود می آورند.

سرزمین ناشناختۀ دانگ چوآن را می توان به بهشت عکاسان توصیف کرد. زیرا که تمام زیبایی های ممکن را  به صورت یک جا در دل خود جای داده است که منجر به فوران ذوق و علاقه هنرمندان در زمینه عکاسی و هنرهای بصری و گرافیکی می شود. رنگ های پر نشاطی که در طبیعت دانگ چوآن به خصوص در ماه می، سپتامبر و نوامبر بسیار بی بدیل می شود و هر نگاهی را به خود خیره می سازد.

همان گونه که در ابتدا صحبت ها نیز گفته شد دانگ چوآن جزو ناشناخته های جهان محسوب می شود و همین امر باعث شده ست تا زیبایی های آن، هوای دلچسبش و مکانیزم های طبیعیش از دیدِگردشگران پنهان مانده است. شاید این امر موجب شود که این مجموعه دست نخورده باقی بماند و از آسیب های بشری محفوظ باشد اما محروم شدن از این همه زیبایی جزو نکاتی است که باید بر روی آن بیشتر تأمل کرد تا شاید راهی یافت که علاوه بر حراست از زیبایی های طبیعی دانگ چوآن گردشگران را برای بازدید به این منطقه تشویق و ترغیب نمود.


تاریخ : 20 تیر 1396 - 16:00 | توسط : laserthermal | بازدید : 149 | موضوع : وبلاگ | نظر بدهیدهیچ نظری ثبت نشده است

نظر شما

نام
ایمیل
وب سایت / وبلاگ
پیغام