علت عفونت ناف چیست؟

احتمالاً به ناف خود توجه زیادی نمی کنید. اما کمی مشک یا مقداری آهک ساخته شده توجه شما را جلب خواهد کرد. بوی اندک ناشی از ناف شما زیاد نیست. کمی کثیفی یا چربی چیزی برای نگرانی در مورد آن نیست. اما اگر ترشح ، بوی قوی ، درد یا تغییر دیگری در دکمه شکم خود مشاهده کرده اید ، ممکن است لازم باشد به پزشک مراجعه کنید.

در اینجا مشکلات مربوط به دکمه شکم وجود دارد ، و درمورد هرکدام چه باید کرد؟

تخلیه

ده ها نوع باکتری ناف را به عنوان خانه می نامند. بسیاری از آنها بی ضرر هستند ، اما برخی از آنها می توانند باعث عفونت ناف شوند. این امر به خصوص صحیح است اگر پوست را در نزدیکی دکمه شکم خود بریده یا شکسته اید یا اگر مرتباً دکمه شکم خود را تمیز نکنید. دکمه شکم خود را هنگام استحمام تمیز کنید و می توانید از عفونت جلوگیری کنید. فقط از صابون و آب و نوک انگشتان یا یک دستشویی استفاده کنید.

اگر دکمه شکم شما درحال ترشح یا خون ریزی ترشح شده است ، ممکن است شما یک عفونت باکتریایی ، قارچی یا مخمر داشته باشید. پوست پوسته پوسته ، بوی قوی ، خارش و قرمزی نیز از علائم عفونت است.

اگر ترشح و پوسته بعد از شستن دکمه شکم به اطراف خود می چسبد ، باید به پزشک مراجعه کنید. پزشک شما ممکن است یک نسخه یا کرم یا پماد ضد باکتری یا ضد قارچ بدون نسخه برای شما تجویز کند. بستگی به نوع عفونت دارد. در بعضی موارد ممکن است شما به قرص های آنتی بیوتیکی احتیاج داشته باشید.

از لوسیون یا کرم روی دکمه شکم خود استفاده نکنید مگر اینکه پزشک به شما بگوید. باکتری ها عاشق ترک های مرطوب و مرطوب هستند.

یک دکمه شکم یا در نزدیکی شما

بعضی از افراد "بیرون" دارند. این یک برآمدگی طبیعی است که شما بعد از به دنیا آمدن از آن داشته اید. اما اگر در دکمه شکم توده یا برآمدگی جدیدی احساس می کنید ، ممکن است به مراقبت پزشک نیاز داشته باشید. در اینجا چندین مشکل وجود دارد که می تواند باعث بروز آن شود.

فتق: این حالت زمانی ایجاد می شود که سوراخی در عضلات شکم شما ایجاد شود. سپس بخشی از روده شما به درون فشار می آورد و باعث ایجاد برآمدگی می شود. فتق در یا در نزدیکی دکمه شکم شما یک فتق ناف است.

در اینجا برخی علائم وجود دارد که ممکن است فتق داشته باشید:

    هنگام دراز کشیدن برآمدگی ناپدید می شود
    درد به مرور زمان وخیم تر می شود ، به خصوص هنگامی که بلند می شوید ، کرنش می کنید ، یا برای مدت طولانی می نشینید یا می ایستید

فتق ناف معمولاً با گذشت زمان بدتر می شود. بنابراین اگر فکر می کنید ممکن است یک پزشک داشته باشید ، به پزشک مراجعه کنید. بیشتر فتق ها نیاز به عمل جراحی دارند.

اگر در دکمه شکم یا اطراف آن درد شدید دارید ، به پزشک مراجعه کنید. ممکن است دچار فتق شدید یا مشکل دیگری باشید که نیاز به مراقبت فوری دارد.

Omphalith: اگر در داخل دکمه شکم خود توده سنگی را مشاهده کردید ، می تواند یک وفالیت باشد. همچنین می توانید آن را یک بند ناف بنامید. این رشد ها می تواند کل ناف را در بر بگیرد و منجر به عفونت و مشکلات دیگر شود. آنها نادر هستند ، اما اگر در دکمه شکم توده جدید و سختی را متوجه شدید ، به پزشک مراجعه کنید.

توده شبیه جوش

یک توده قرمز ، جوش مانند و یا در نزدیکی دکمه شکم شما می تواند یک کیست اپیدرموئید باشد. این یک رشد غیر سرطانی است که وقتی سلول های پوستی همانطور که باید انجام دهند ، شکل نمی گیرد. این کیست ها معمولاً روی پوستهای تحریک شده یا آسیب دیده ایجاد می شوند. آنها ممکن است در هر نقطه از بدن شما بوجود بیایند ، اما رایج ترین در گردن ، صورت و گردن است.

کیست های اپیدرموئید همیشه مشکلی ندارند. آنها حتی ممکن است به تنهایی از بین بروند. اما ، ممکن است شما داشته باشید:

    ترشحات ضخیم ، زرد و بو
    تورم ، قرمزی ، حساسیت

اگر فکر می کنید کیست اپیدرموئید دارید ، لطفاً پزشک خود را بررسی کند تا ببیند آیا به درمان نیاز دارید. اگر کیست شما پارگی کرده یا دردناک است ، سریعاً با پزشک تماس بگیرید.

قرمزی ، گرما یا تورم در نزدیکی یک سوراخ کردن

اگر سوراخ کرده اید ، دکمه شکم شما نیاز به توجه بیشتری دارد. مهم نیست که چه مدت این سوراخ اضافی را داشته باشید.

دکمه شکم خود را به طور مرتب بشویید ، و احتمال عفونت را کاهش می دهید. یک دستشویی را با محلول آب نمکی مرطوب کنید و آن را به آرامی روی سوراخ کنید. سپس دکمه شکم خود را با یک حوله یا پارچه تمیز خشک کنید.

به دنبال این علائم عفونت آمیز باشید:

    قرمزی
    پوستی که لمس آن گرم است
    درد
    پوسته پوسته شدن
    تخلیه

اگر این علائم را مشاهده کردید ، فوراً به پزشک مراجعه کنید. ممکن است به آنتی بیوتیک احتیاج داشته باشید.


تاریخ : 15 بهمن 1398 - 01:52 | توسط : laserthermal | بازدید : 28 | موضوع : وبلاگ | نظر بدهیدهیچ نظری ثبت نشده است

نظر شما

نام
ایمیل
وب سایت / وبلاگ
پیغام