رژیم پارینه سنگی چه مضراتی دارد؟

چاقی ، بیماری قلبی و دیابت: اینها تنها معدودی از شرایط سلامتی است که طرفداران رژیم پارینه سنگی یا رژیم غارنوردی ، شیوه زندگی بی تحرک و رژیم های مدرن ما را که سرشار از قند ، چربی و غذاهای فرآوری شده است ، مقصر می دانند. راه حل پیشنهادی آنها؟ غذاهای مدرن را از رژیم غذایی خود قطع کنید و به روشی که اجداد شکارچی اولیه ما می خوردند بازگردید.

برای درک این موضوع که به چه معنی است ، ما به متخصصان ، از جمله لورن کوردین ، دکترا ، استاد برجسته در دانشگاه ایالتی کلرادو در فورت کالینز ، کلرادو ، و نویسنده کتاب "رژیم پالئو" رسیدیم. Erin Holley، RD، از مرکز ایالتی دانشگاه وکسنر دانشگاه ایالتی اوهایو در کلمبوس، اوهایو؛ و لونا ساندون ، PhD ، RD ، استادیار تغذیه بالینی در مرکز پزشکی دانشگاه تگزاس جنوب غربی در دالاس.

برای شروع ، باید دید پارینه چیست ؟سالم بودن و سالم ماندن در رژیم غذایی سرخپوشان ، کوردین می گوید ، در حالی که دنبال یک رژیم غذایی دقیق شامل فقط از غذاهایی که می توان شکار و جمع آوری کرد ، باید مرتباً ورزش کنید.

در خالص ترین شکل ، رژیم غذایی سرخپوشان به شما امکان می دهد فقط آن دسته از غذاهایی را که انسان ها هنگام اولین بار سیاره دیدن میلیون ها سال پیش از آن خورده اند ، بخورید.

رژیم غذایی می تواند با از بین بردن غذاهای پر چرب و فرآوری شده که ارزش غذایی کمی و کالری زیادی دارند ، سلامت شما را بهبود بخشد. این طرح با تأکید بر بارگیری میوه ها و سبزی هایی که با ویتامین ها ، مواد معدنی و فیبرهای سالم در حال ترکیدن هستند ، باعث می شود سریعتر شما را پر کرده و بنابراین کمتر غذا بخورید ، به کاهش وزن کمک می کند. (1)
اطلاعات بیشتر در مورد رژیم های محبوب
کم کربوهیدرات؟ تفاوت بین کتو و اتکینز
کم کربوهیدرات؟ تفاوت بین کتو و اتکینز

Sandon می گوید ، شما وزن خواهید کرد زیرا هر زمان که کل گروه های غذایی را محدود کنید ، کالری دریافتی شما کمتر می شود. او می گوید ، و هر زمان که کالری بیشتری از آنچه مصرف می کنید می سوزانید ، دچار کاهش وزن می شوید. (2) تمرکز پروتئین ، میوه و سبزیجات بدون چربی روی غذاهای فرآوری شده با کالری و سدیم نیز می تواند به کاهش وزن کمک کند ، اگرچه وی همچنین خاطرنشان می کند که رژیم پالئو ایجاد نشده است که یک رژیم کاهش وزن باشد. (3)

توجه داشته باشید که اگرچه آجیل و دانه در این رژیم مجاز است ، اما کالری بالایی دارند و افرادی که می خواهند وزن خود را کاهش دهند ، مجبورند مصرف آنها را محدود کنند.


تاریخ : 06 بهمن 1398 - 00:27 | توسط : laserthermal | بازدید : 35 | موضوع : وبلاگ | نظر بدهیدهیچ نظری ثبت نشده است

نظر شما

نام
ایمیل
وب سایت / وبلاگ
پیغام