کالری سینه مرغ چقدر است؟

سینه مرغ اصلی در رژیم های غذایی بسیاری از افراد سالم و ورزش کننده سالم است. این منبع عالی پروتئین بدون چربی است. رژیم های غذایی که پروتئین کافی می خورند ، بیشتر احتمال دارد که توده عضلانی را حفظ کرده و یک متابولیسم سالم را حفظ کنند. اما تلاش برای محاسبه کالری سینه مرغ می تواند مشکل باشد زیرا تغذیه سینه مرغ بر اساس چندین عامل متفاوت است.

کالری و کربن سینه مرغ
حقایق تغذیه بدون سینه مرغ بدون پوست و پوست
سرویس اندازه 1 خدمت (3 اونس)
به ازای هر٪٪ ارزش روزانه *
کالری 102
کالری از چربی 18
کل چربی 2 گرم 10٪
چربی اشباع 2g 9٪
0 گرم چربی اشباع نشده 0 گرم
1 گرم چربی اشباع نشده
کلسترول 53mg 18٪
سدیم 46mg 2٪
پتاسیم 159mg 3٪
کربوهیدرات 0 گرم
پروتئین 19 گرم
ویتامین A 0٪ · ویتامین C 0٪
کلسیم 1٪ · آهن 4٪
* بر اساس یک رژیم غذایی 2000 کالری

سینه مرغ منبع خوبی برای پروتئین است و از نظر چربی کم و از نظر سدیم کم است. سینه های مرغ صفر گرم کربوهیدرات را تأمین می کنند ، بنابراین یک ماده غذایی کم کربوهیدرات هستند. میزان گلیسمی تخمین زده شده سینه مرغ (بدون پوست ، بدون فاسد و خام) صفر است. از آنجا که سینه مرغ بسیار متنوع است ، به راحتی می توان آنها را در یک رژیم غذایی سالم قرار داد.

اما کالری مرغ می تواند مشکل باشد. اندازه سینه مرغ بر روی کالری تأثیر می گذارد. یک وعده وعده سینه مرغ تقریباً سه اونس یا اندازه کف دست شماست.

 بسیاری از سینه های مرغ بسته بندی شده تجاری بسیار بزرگتر از این هستند. بنابراین اگر یک پستان تنها می خورید ، احتمالاً بیشتر از یک وعده غذایی می خورید.

و البته اگر پوست را روی سینه مرغ نگه دارید ، میزان چربی و کالری بسیار بیشتر خواهد شد. یک سینه مرغ کامل پوست دارای 366 کالری ، 55 گرم پروتئین ، 0 گرم کربوهیدرات ، 14 گرم چربی ، 4 گرم چربی اشباع و 132 میلی گرم سدیم است.

 
روش تهیه و هر نوع سس یا طعم دهنده ای که اضافه می کنید نیز می تواند تفاوت بزرگی ایجاد کند. سه اونس مرغ rotisserie 170 کالری ، 1 گرم کربوهیدرات ، 11 گرم چربی و 15 گرم پروتئین را تأمین می کند.

یک سینه مرغ سرخ شده متوسط 364 کالری ، 34 گرم پروتئین ، 13 گرم کربوهیدرات ، 18 گرم چربی و 697 میلی گرم سدیم فراهم می کند.
فواید سلامتی سینه مرغ

سینه مرغ منبع عالی پروتئین کم چربی است. پروتئین به بدن کمک می کند تا توده عضلانی را حفظ کند و همچنین در صورت شرکت در یک برنامه قدرت ، به شما در ساخت عضله کمک می کند.

سینه مرغ همچنین منبع بسیار خوبی از سلنیم ، فسفر ، ویتامین B6 و نیاسین است. بسته به روش پخت و پز شما انتخاب می کنید ، سینه مرغ نیز به طور طبیعی سدیم کم است.
انتخاب و پختن سینه مرغ

شما می توانید سینه های مرغ را که از قبل بریده شده و آماده استفاده هستند خریداری کنید. در بسیاری از فروشگاه های مواد غذایی و انبارهای فله ، شما همچنین ممکن است سینه مرغ پیدا کنید که منجمد شده و به صورت جداگانه پیچیده شود. اگر یکی از این گزینه های مناسب را خریداری می کنید ، حتماً برچسب حقایق تغذیه را بررسی کنید. این انواع پستان مرغ ممکن است سدیم بیشتری را تأمین کند.

هنگام پخت مرغ ، حتما مرغ ها را به منظور تهیه مقادیر ایمنی مواد غذایی ، مرغ را در دمای داخلی مناسب قرار دهید.

مرغ بی فاقد باید به دمای داخلی 170 درجه فارنهایت برسد ، مرغ استخوانی در آن باید به 180 درجه فارنهایت برسد. حتماً سطحی را که مرغ خام تهیه کرده اید کاملاً تمیز کنید.

مرغ را باید در یخچال نگهداری کرد و حتما به آن نشاسته بزنید. مرغ نیز تا نه ماه می تواند منجمد شود.
راههای سالم برای تهیه سینه مرغ

طرز تهیه سینه مرغ می توانید صدها کالری به شمارش نهایی کالری و کالری گوشت اضافه کنید. کباب کردن ، برآمدگی یا جوشاندن سینه به طور کلی سالم ترین روش های آماده سازی است. سرخ کردن یا سس کردن گوشت در کره یا روغن باعث چربی و کالری می شود.

 علاوه بر این ، اضافه کردن چاشنی هایی مانند سس کباب ، روغن زیتون یا سس های فرو رفته باعث افزایش کالری و چربی شما می شود.
دستورالعمل ها و نکات مربوط به سینه مرغ

به یک وعده غذایی سریع و آسان سینه مرغ احتیاج دارید؟ این دستور تهیه سریع و آسان شیر مرغ با سیب زمینی و سیب زمینی گیاهخواری را می توان در یکشنبه شب تهیه کرد تا یک هفته از شام های مناسب رژیم غذایی را تهیه کنید. وعده های غذایی را از قبل بسته بندی کرده و در یخچال نگه دارید تا وقتی بعد از یک کار طولانی روز به خانه می روید آماده رفتن باشید.

اما به یاد داشته باشید که می توانید از پستان مرغ کم کالری در انواع مختلف دستور العمل ها نیز استفاده کنید. به عنوان مثال ، در صورت پیروی از رژیم غذایی کم کربوهیدرات ، سینه مرغ پر از آب کم کربوهیدرات یک روش خوشمزه برای لذت بردن از پروتئین ناب است. همچنین می توانید سینه مرغ را روی سالاد سالم مورد علاقه خود ، سوپ سالم پرتاب کنید ، یا سینه مرغ را به همراه سبزیجات برای ناهار یا شام سالم به جیب پیتا اضافه کنید.
کلمه ای از خیلیول

به یاد داشته باشید که حتی اگر سینه مرغ یک غذای سالم و کم کالری برای افراد رژیم غذایی باشد ، پرخوری هر غذایی باعث افزایش وزن می شود. با استفاده از این ابزارها و راهکارهای کنترل بخش دقیق هوشمند با این غذا و در تمام وعده های غذایی و میان وعده های غذایی خود ، به وزن سالم خود برسید.
منبع: verywellfit.com

تاریخ : 27 شهریور 1398 - 02:05 | توسط : laserthermal | بازدید : 76 | موضوع : وبلاگ | نظر بدهیدهیچ نظری ثبت نشده است

نظر شما

نام
ایمیل
وب سایت / وبلاگ
پیغام