تاریخچه پرچم فرانسه

در طول سالیان اولیه، پرچم سنت دنیس پرچم افسانه ای - قرمز، با 2، 3 یا 5 ستاره می باشد. در اصل، این پرچم شخصی Charlemagne بود که توسط پاپ در قرن 9 به او داده شد. در طول زمان، آن را بنر سلطنتی تحت Carolingians و Capetians شد. این در خیابان سنت دنیس ذخیره شد، جایی که در هنگام جنگ اتفاق افتاد.

در ارتش فرانسه، هر قلعه دارای پرچم خود بود. یک حادثه که در آن فرقه های فرانسوی در جنگ نواحی فلوروس در سال 1690 به یکدیگر حمله کردند، عادت به اتصال یک روسری سفید به پرچم های فرماندهی - سفید بودن رنگ پادشاهان فرانسوی بود.

گفته می شود که ریشه های tricolore یک روستا است که در ژوئیه 1789 در طول انقلاب فرانسه ایجاد شد که (با توجه به افسانه هایی که در بین نقاشان شناخته شده بود) ترکیبی از رنگ های کت و شلوار پاریس (قرمز و آبی) توسط رنگ سلطنتی (سفید)، با ترکیبی که اغلب به Marquis de Lafayette اعتبار می شود. نظریه ها و فرض های بسیاری در مورد انتخاب رنگ و در واقع دخالت لافایت در روند وجود دارد.

یکی از نظریه ها می گوید که لافایت توسط رنگ های مورد استفاده انقلابیون آمریکایی الهام گرفته شده است؛ دیگری که کنترل مردم بر سلطنت را نماد (رنگ های پاریس - رنگ آبی و قرمز - پادشاهی سلطنتی - سفید) در زمانی که سلطنت مجلس هنوز در فرانسه دیده می شد؛ یکی دیگر از این که طراحی و طرح فرانسه با پرچم هلندی آغاز شد - اولین سه رنگ است.

پرچم فرانسه رایگان است

پرچم آزاد فرانسه در طول جنگ جهانی دوم

سه رنگ در نوارهای عمودی برای اولین بار در سال 1790 به عنوان یک کانتون در پرچم Naval مورد استفاده قرار گرفت و در سال 1794 به کل منطقه گسترش یافت. کنوانسیون ملی فرانسه پرچم مدرن آبی-سفید قرمز را به عنوان پرچم ملی در 15 فوریه 1794 به تصویب رساند. 27 پلویوف II در تقویم انقلابی). بخش مربوطه این فرمان می گوید، در ترجمه:

پرچم ملی باید از سه رنگ ملی تشکیل شده و در سه نوار مساوی تنظیم شود، به صورت عمودی مرتب شود تا آبی نزدیکترین کارکنان باشد، سفید در وسط و پرواز قرمز.

به منظور اجتناب از سردرگمی در جنگ های دریایی، در 20 مه 1794 به کار برده شد. تصویب آن به طور جهانی مورد استقبال قرار نگرفت. نیروی دریایی تهدید به شورش، از آنجایی که آنها در آن زمان ادامه داد تا تحت پرچم سفید پادشاهی مبارزه کنند. حتی زمانی که سه رنگ استفاده شد - به عنوان مثال توسط ارتش در سال 1791 و گارد ملی پس از سال 1789 - آنها اغلب به صورت خلاقانه استفاده می شود.

به عنوان مثال، در نبرد Arcole ناپلئون یک استاندارد سفید را با یک قطعه طلایی lictoriae در مرکز (نماد جمهوری رومانی سابق) و چهار قرمز و آبی در گوشه نشانه ها نشانداد. پرچم عمودی راه راه در سال 1812 توسط ارتش تصویب شد و جایگزین پرچم های قبلی شد که اغلب یک کریستال سفید و قرمز و آبی بود.

منبع: سیر و گشت


تاریخ : 22 آذر 1397 - 04:07 | توسط : laserthermal | بازدید : 110 | موضوع : وبلاگ | نظر بدهیدهیچ نظری ثبت نشده است

نظر شما

نام
ایمیل
وب سایت / وبلاگ
پیغام