رابطه عرق کرفس و لاغری

کرفس را می توان از آن دست سبزیجات پرخاصیت دانست که خواص فراوانی را در خود جای داده است. خواص آب کرفس و یا عرق کرفس برای لاغری را تمام کارشناسان و اطبا طب سنتی بر آن اذعان دارند. در این مطلب می خواهیم به آب کرفس و لاغری ، طریقه مصرف آب کرفس برای لاغری و تاثیر آب کرفس بر لاغری بپردازیم.

طریقه مصرف آب کرفس برای لاغری

عرق کرفس و لاغری

با استفاده از کرفس، آب کرفس و یا عرق کرفس و لاغری بدن احساس سیری کرده و میل به خوردن غذا در آن از بین می رود که این خود باعث لاغری می شود. در یک تحقیق انجام شده کاهش وزن در افرادی که در میان وعده کرفس مصرف می کنند سریعتر از کسانی است که این کار را انجام نمی دهند. متخصصان تغذیه توافق نظر دارند که اگر کرفس را بصورت روزانه مصرف کنیم باعث افزایش متابولیسم بدن می‌شود و سوخت‌ و ساز بدن به بهترین نحو ممکن انجام می‌گردد. افزایش متابولیسم به این معنی است که بدن شما کالری بیشتری می‌سوزاند و در نتیجه با افزایش مصرف انرژی از ذخایر چربی استفاده ‌شده و کاهش وزن تسهیل می‌گردد.

مطالعات نشان داده‌اند که مصرف آب کرفس به میزان یک لیوان در روز به مدت یک هفته به طور معنی‌داری در کاهش فشارخون تأثیرگذار است.

نوشیدن آب کرفس منجر به کاهش اشتها و کاهش ویار به مواد بدون ارزش غذایی و پرکالری می‌شود. در نتیجه توصیه می‌شود آب کرفس قبل از صرف غذای اصلی مصرف شود تا تأثیرات خود را بهتر بگذارد.

کرفس دارای خصوصیات یک دیورتیک خوب است. دیورتیک بودن به این معنی است که باعث تخلیه بهتر و سریع‌تر آب از بدن می‌گردد. این اثر باعث تسریع سوخت و ساز و در نتیجه مصرف توده چربی بدن می‌گردد.

کرفس خام دارای مقادیر بالای کلسیم به فرم قابل‌استفاده برای بدن است. این کلسیم ارگانیک قادر است سیستم هورمونی بدن را تحریک کند. مثلاً با افزایش ترشح هورمون‌هایی نظیر تیروکسین باعث افزایش شکسته و مصرف شدن چربی‌های ذخیره شده در سلول‌ها می‌شود.

منبع: عرقیات


تاریخ : 24 مرداد 1397 - 12:17 | توسط : laserthermal | بازدید : 119 | موضوع : وبلاگ | نظر بدهیدهیچ نظری ثبت نشده است

نظر شما

نام
ایمیل
وب سایت / وبلاگ
پیغام