با خورن این مواد غذایی باهوش‎تر شوید

برای ارتقا بهره هوشی چه بخوریم؟ این سوالی است که در ادامه قصد پرداختن به آن را داریم. بهره هوشی افراد به عوامل متعددی وابسته است و یکی از همین عوامل به خورد و خوراک روزانه افراد باز می‌گردد. به این معنی است که خوردن مواد غذایی خاص میتواند باعث کاهش یا افزایش بهره هوشی شود. 

برخی از مواد غذایی منجر به کاهش راندمان مغز می‌گردند. در این مطلب قصد داریم تا شما را با مواد غذایی آشنا کنیم که باعث می‌شوند تا فردی باهوش‌تر باشید.

غلات سبوس‌دار

مواد غذایی تهیه شده از غلات سبوس دار که به آرامی هضم می‌شوند، سوخت مورد نیاز برای مغز شما را تامین می‌کنند. با اینکه مغز شما تنها سه درصد از وزن بدنتان را شامل می‌شود، بیش از ۲۰ درصد انرژی شما را مصرف می‌کند. منابع غنی انرژی را می‌توان در آرد گندم سبوس دار، برنج قهوه ای و دیگر غلاتی که به همراه سبوس پخت می‌شوند یافت.

انواع توت

آنتی اکسیدان‌های موجود در توت‌ها موجب می‌شوند تا شما حافظه‌ای قوی‌تر و قدرت هماهنگی بالاتری را در اختیار داشته باشید.

شکلات تلخ و قهوه

در کل به خاطر داشته باشید که مواد حاوی آنتی اکسیدان به جز خاصیت ضد سرطانی شان، جزو مواد مفید برای مغز محسوب می‌شوند. شکلات و قهوه هم از این قاعده مستثنی نیستند و مصرف آنها به سلامت بیشتر مغز کمک می‌کند.

غذاهای دریایی

حتما امگا۳ را می‌شناسید. اسید چربی که یکی از ارکان اصلی سلامت قلب و عروقی به شمار می‌رود. امگا۳ موجب می‌شود تا سلول های مغز شما بهتر حفاظت شوند. شما می‌توانید با خوردن غذاهای دریایی چرب، سلامت مغز خود را تامین کنید. البته به خاطر داشته باشید که مصرف بیش از حد غذای دریایی ممکن است منجر به مسموم شدن به واسطه جیوه موجود در بدن ماهی گردد.


تاریخ : 04 دی 1396 - 17:53 | توسط : laserthermal | بازدید : 204 | موضوع : وبلاگ | نظر بدهیدهیچ نظری ثبت نشده است

نظر شما

نام
ایمیل
وب سایت / وبلاگ
پیغام