شهری کوچک و کهن در بلژیک

وقتی اسم زیباترین شهرهای یک کشور به میان می آید اول ذهن همه به طرف پایتخت آن کشور می رود. در صورتی که در یک کشور ممکن است شهرهای کوچک وزیبایی در آن قرار داشته باشند که ناشناخته اند. یکی از قاره هایی که بیشترین شهرهای زیبا را در خود جای داده است اروپا می باشد. این شهرها به خوبی می توانند قدمت قاره ی اروپا را نشان دهند. یکی از این کشورهای قدیمی اروپایی بلژیک است ، بلژیک جاذبه های دیدنی متعددی برای نمایش دارد ، از بروکسل زیبا ، تاریخی و ثروتمند گرفته تا بروژ ، شهر افسانه ای و مه آلود . هر شهر کوچک و بزرگ بلژیک داستانی برای نمایش دارد. همانند شهر دوربی (Durbuy ) ، شهری آرام ، کوچک و تاریخی. در ادامه با ما همراه یاشید تا شما را با این شهر بیشتر آشنا کنیم.

شهر دوربی کجاست ؟
شهر دوربی در استان لوکزامبورگ واقع شده است. این شهر با داشتن 156.61 کیلومتر مربع مساحت  ، فقط 100000 ساکن دارد.استان لوکزامبورگ در منطقه والونیا در بلژیک واقع شده است ، این استان با کشورهای لوکزامبورگ ، فرانسه و استان های نامور و لیژ در بلژیک هم مرز است. لوکزامبورگ بزرگترین استان بلژیک محسوب می شود.

تاریخ شهر دوربی
تا مدتها ، دوربی را بعنوان " کوچک ترین شهر جهان" می شناختند و تا سال 1331 حتی نام شهر را نیز به روی آن نمی گذاشتند و به آن دهکده یا شهرک می گفتند. هرچند با توجه به رشد این شهر و بزرگ تر شدن و یکی شدن با  روستاهای اطراف ، از سال 1977 دیگر لقب کوچک ترین شهر بودن از آن برداشته شد و در حال حاضر کوچک ترین شهر جهان شهر "هام"(Hum) در کرواسی است.

در گذشته بخصوص در دوران قرون وسطی ، این شهر یکی از مشهورترین شهرها از لحاظ بازرگانی و صنعت بود. اما امروزه محبوبیت این شهر کوچک ناشناخته بخاطر کافه ها و رستوران هاییست که گردشگران متعددی را به سوی خود می کشانند. آرام بودن فضای این شهر کوچک ، خیابان های سنگفرش و ساختمان هایی که رگه هایی از تاریخ را در خود نگه داشته اند و همچنین قرار گرفتن شهر دوربی در کنار رودخانه اورتا ( Ourthe ) ، آن را به یک مقصد محبوب برای تعطیلات آخر هفته مردم های شهرهای بزرگتر نظیر بروکسل کرده است.

چطور می توان به شهر دوربی رفت ؟
از شهر بروکسل 2 قطار به طول مستقیم به بارووکس ( Barvaux ) می روند که حرکت آنها هر یکساعت یکبار است. از بارووکس به راحتی با ماشین یا اتوبوس می توانید به دوربی بروید. هرچند این شهر کوچک است اما اگر بتوانید با ماشین شخصی به این منطقه بروید راحت تر خواهید بود. دوربین تقریبا 3 ساعت تا شهر بروکسل فاصله دارد بنابراین می تواند مقصد مناسبی برای سفری یکروزه خارج از شهر بروکسل باشد.

به چه دلیل به دوربی سفر کنیم ؟
اگر به گشتن در شهرهای کوچک و حس کردن آرامش و سکوت علاقه مند هستید و دوست دارید در محیطی متفاوت تر از شهرهای بزرگ وقتتان را بگذرانید ، دوربی می تواند انتخاب خوبی برای افرادی باشد که به بلژیک سفر می کنند. این شهر کوچک ، همانطور که گفته شد ، قدمت تاریخی خود را حفظ کرده ، رودخانه ای آرام دارد و از همه مهم تر پر از کافه و رستوران است. برای بیشتر مردم بلژیک رفتن به این کافه رستوران ها در اولویت قرار دارد چرا که گفته می شود غذاهای محلی خوب با محصولات تازه و خوش طعم در آنها سرو می شود.

دوربی همچنین فروشگاههای کوچک محلی زیبایی نیز دارد از آنها می توانید لباس های محلی این منطقه یا سوغاتی های بی نظیری خریداری کنید همچنین مردم دوربی نیز همانند سایر مردمان بلژیک به شکلات بسیار علاقه مند هستند بنابراین شکلات فروشی های خوشنامی را نیز در این منطقه می توان یافت.


تاریخ : 29 مرداد 1396 - 14:00 | توسط : laserthermal | بازدید : 263 | موضوع : وبلاگ | نظر بدهیدهیچ نظری ثبت نشده است

نظر شما

نام
ایمیل
وب سایت / وبلاگ
پیغام