تاثیر لالایی روی کودکان

جذابیت لالایی برای کودکان در چیست؟

ماجرای لالایی چیست؟ چرا این آوا برای کودکان تا این حد جذاب است؟ آیا علم در این مورد چیزی بیان کرده است؟ در واقع لالایی مجموعه اشعار گاه قابل فهم و گاه نامفهومی است که می توان به زبان ساده گفت تنها به این قصد خوانده می شود که حس آرامشی را در کودک ایجاد کند، در طول تاریخ تغییرات زیادی در لالایی ها ایجاد شده است، در حال حاضر خواندن لالایی برای کودکان به روش های مختلف انجام می شود و بخشی از آن را تکنولوژی گردن گرفته است.

کتاب های کودک و نوجوان زیادی هستند که در میانه آن ها لالایی هایی نیز نهفته است، در واقع اگر می خواهید شکل و شخصیت کودک را تکمیل کرده و به او بیاموزید که در آینده چگونه آرامش خود را در جامعه دریافت کند، می توانید از این کتب کسب تکلیف کنید.

در واقع لالایی یک جادو است.

 

 

اگر به دنبال مرجع دانلود قصه صوتی برای کودکان هستید، کتابچین را با افتخار به شما عزیزان معرفی می کنیم، این کتب برای رده های سنی مختلف نوشته شده و در اصل سبب می شوند که مطابق حسی که درون کودکان است آرامش را از میان تاریکی های زندگی انسان های بزرگ دریافت کرده و تاریکی ها را پس بزنند.

لالایی در شکل گیری شخصیت کودکان تاثیرات زیادی خواهد داشت، در واقع اگر می خواهید با یک زبان ساده، شیرین و جذاب هر چه حس خوب است را به نوزاد و کودک منتقل کنید، پس کتاب ها برای شما راهنما های جامعی خواهند بود.

بسیاری از مادران با این دغدغه درگیر هستند که از چه سبک لالایی هایی استفاده کنند. هر چه شعر ساده تر باشد کودک قدرت درک بالا تری را کسب می کند و این که رشد فرزندتان را نیز تحت تاثیر قرار می دهد.


تاریخ : 30 بهمن 1398 - 04:01 | توسط : laserthermal | بازدید : 28 | موضوع : وبلاگ | نظر بدهید

برترین تولید کننده دستگاه های جوجه کشی در ایران و خاورمیانه


تاریخ : 28 بهمن 1398 - 22:53 | توسط : laserthermal | بازدید : 12 | موضوع : وبلاگ | نظر بدهید

علت عفونت ناف چیست؟

احتمالاً به ناف خود توجه زیادی نمی کنید. اما کمی مشک یا مقداری آهک ساخته شده توجه شما را جلب خواهد کرد. بوی اندک ناشی از ناف شما زیاد نیست. کمی کثیفی یا چربی چیزی برای نگرانی در مورد آن نیست. اما اگر ترشح ، بوی قوی ، درد یا تغییر دیگری در دکمه شکم خود مشاهده کرده اید ، ممکن است لازم باشد به پزشک مراجعه کنید.

در اینجا مشکلات مربوط به دکمه شکم وجود دارد ، و درمورد هرکدام چه باید کرد؟

تخلیه

ده ها نوع باکتری ناف را به عنوان خانه می نامند. بسیاری از آنها بی ضرر هستند ، اما برخی از آنها می توانند باعث عفونت ناف شوند. این امر به خصوص صحیح است اگر پوست را در نزدیکی دکمه شکم خود بریده یا شکسته اید یا اگر مرتباً دکمه شکم خود را تمیز نکنید. دکمه شکم خود را هنگام استحمام تمیز کنید و می توانید از عفونت جلوگیری کنید. فقط از صابون و آب و نوک انگشتان یا یک دستشویی استفاده کنید.

اگر دکمه شکم شما درحال ترشح یا خون ریزی ترشح شده است ، ممکن است شما یک عفونت باکتریایی ، قارچی یا مخمر داشته باشید. پوست پوسته پوسته ، بوی قوی ، خارش و قرمزی نیز از علائم عفونت است.

اگر ترشح و پوسته بعد از شستن دکمه شکم به اطراف خود می چسبد ، باید به پزشک مراجعه کنید. پزشک شما ممکن است یک نسخه یا کرم یا پماد ضد باکتری یا ضد قارچ بدون نسخه برای شما تجویز کند. بستگی به نوع عفونت دارد. در بعضی موارد ممکن است شما به قرص های آنتی بیوتیکی احتیاج داشته باشید.

از لوسیون یا کرم روی دکمه شکم خود استفاده نکنید مگر اینکه پزشک به شما بگوید. باکتری ها عاشق ترک های مرطوب و مرطوب هستند.

یک دکمه شکم یا در نزدیکی شما

بعضی از افراد "بیرون" دارند. این یک برآمدگی طبیعی است که شما بعد از به دنیا آمدن از آن داشته اید. اما اگر در دکمه شکم توده یا برآمدگی جدیدی احساس می کنید ، ممکن است به مراقبت پزشک نیاز داشته باشید. در اینجا چندین مشکل وجود دارد که می تواند باعث بروز آن شود.

فتق: این حالت زمانی ایجاد می شود که سوراخی در عضلات شکم شما ایجاد شود. سپس بخشی از روده شما به درون فشار می آورد و باعث ایجاد برآمدگی می شود. فتق در یا در نزدیکی دکمه شکم شما یک فتق ناف است.

در اینجا برخی علائم وجود دارد که ممکن است فتق داشته باشید:

    هنگام دراز کشیدن برآمدگی ناپدید می شود
    درد به مرور زمان وخیم تر می شود ، به خصوص هنگامی که بلند می شوید ، کرنش می کنید ، یا برای مدت طولانی می نشینید یا می ایستید

فتق ناف معمولاً با گذشت زمان بدتر می شود. بنابراین اگر فکر می کنید ممکن است یک پزشک داشته باشید ، به پزشک مراجعه کنید. بیشتر فتق ها نیاز به عمل جراحی دارند.

اگر در دکمه شکم یا اطراف آن درد شدید دارید ، به پزشک مراجعه کنید. ممکن است دچار فتق شدید یا مشکل دیگری باشید که نیاز به مراقبت فوری دارد.

Omphalith: اگر در داخل دکمه شکم خود توده سنگی را مشاهده کردید ، می تواند یک وفالیت باشد. همچنین می توانید آن را یک بند ناف بنامید. این رشد ها می تواند کل ناف را در بر بگیرد و منجر به عفونت و مشکلات دیگر شود. آنها نادر هستند ، اما اگر در دکمه شکم توده جدید و سختی را متوجه شدید ، به پزشک مراجعه کنید.

توده شبیه جوش

یک توده قرمز ، جوش مانند و یا در نزدیکی دکمه شکم شما می تواند یک کیست اپیدرموئید باشد. این یک رشد غیر سرطانی است که وقتی سلول های پوستی همانطور که باید انجام دهند ، شکل نمی گیرد. این کیست ها معمولاً روی پوستهای تحریک شده یا آسیب دیده ایجاد می شوند. آنها ممکن است در هر نقطه از بدن شما بوجود بیایند ، اما رایج ترین در گردن ، صورت و گردن است.

کیست های اپیدرموئید همیشه مشکلی ندارند. آنها حتی ممکن است به تنهایی از بین بروند. اما ، ممکن است شما داشته باشید:

    ترشحات ضخیم ، زرد و بو
    تورم ، قرمزی ، حساسیت

اگر فکر می کنید کیست اپیدرموئید دارید ، لطفاً پزشک خود را بررسی کند تا ببیند آیا به درمان نیاز دارید. اگر کیست شما پارگی کرده یا دردناک است ، سریعاً با پزشک تماس بگیرید.

قرمزی ، گرما یا تورم در نزدیکی یک سوراخ کردن

اگر سوراخ کرده اید ، دکمه شکم شما نیاز به توجه بیشتری دارد. مهم نیست که چه مدت این سوراخ اضافی را داشته باشید.

دکمه شکم خود را به طور مرتب بشویید ، و احتمال عفونت را کاهش می دهید. یک دستشویی را با محلول آب نمکی مرطوب کنید و آن را به آرامی روی سوراخ کنید. سپس دکمه شکم خود را با یک حوله یا پارچه تمیز خشک کنید.

به دنبال این علائم عفونت آمیز باشید:

    قرمزی
    پوستی که لمس آن گرم است
    درد
    پوسته پوسته شدن
    تخلیه

اگر این علائم را مشاهده کردید ، فوراً به پزشک مراجعه کنید. ممکن است به آنتی بیوتیک احتیاج داشته باشید.


تاریخ : 15 بهمن 1398 - 01:52 | توسط : laserthermal | بازدید : 28 | موضوع : وبلاگ | نظر بدهید

رژیم پارینه سنگی چه مضراتی دارد؟

چاقی ، بیماری قلبی و دیابت: اینها تنها معدودی از شرایط سلامتی است که طرفداران رژیم پارینه سنگی یا رژیم غارنوردی ، شیوه زندگی بی تحرک و رژیم های مدرن ما را که سرشار از قند ، چربی و غذاهای فرآوری شده است ، مقصر می دانند. راه حل پیشنهادی آنها؟ غذاهای مدرن را از رژیم غذایی خود قطع کنید و به روشی که اجداد شکارچی اولیه ما می خوردند بازگردید.

برای درک این موضوع که به چه معنی است ، ما به متخصصان ، از جمله لورن کوردین ، دکترا ، استاد برجسته در دانشگاه ایالتی کلرادو در فورت کالینز ، کلرادو ، و نویسنده کتاب "رژیم پالئو" رسیدیم. Erin Holley، RD، از مرکز ایالتی دانشگاه وکسنر دانشگاه ایالتی اوهایو در کلمبوس، اوهایو؛ و لونا ساندون ، PhD ، RD ، استادیار تغذیه بالینی در مرکز پزشکی دانشگاه تگزاس جنوب غربی در دالاس.

برای شروع ، باید دید پارینه چیست ؟سالم بودن و سالم ماندن در رژیم غذایی سرخپوشان ، کوردین می گوید ، در حالی که دنبال یک رژیم غذایی دقیق شامل فقط از غذاهایی که می توان شکار و جمع آوری کرد ، باید مرتباً ورزش کنید.

در خالص ترین شکل ، رژیم غذایی سرخپوشان به شما امکان می دهد فقط آن دسته از غذاهایی را که انسان ها هنگام اولین بار سیاره دیدن میلیون ها سال پیش از آن خورده اند ، بخورید.

رژیم غذایی می تواند با از بین بردن غذاهای پر چرب و فرآوری شده که ارزش غذایی کمی و کالری زیادی دارند ، سلامت شما را بهبود بخشد. این طرح با تأکید بر بارگیری میوه ها و سبزی هایی که با ویتامین ها ، مواد معدنی و فیبرهای سالم در حال ترکیدن هستند ، باعث می شود سریعتر شما را پر کرده و بنابراین کمتر غذا بخورید ، به کاهش وزن کمک می کند. (1)
اطلاعات بیشتر در مورد رژیم های محبوب
کم کربوهیدرات؟ تفاوت بین کتو و اتکینز
کم کربوهیدرات؟ تفاوت بین کتو و اتکینز

Sandon می گوید ، شما وزن خواهید کرد زیرا هر زمان که کل گروه های غذایی را محدود کنید ، کالری دریافتی شما کمتر می شود. او می گوید ، و هر زمان که کالری بیشتری از آنچه مصرف می کنید می سوزانید ، دچار کاهش وزن می شوید. (2) تمرکز پروتئین ، میوه و سبزیجات بدون چربی روی غذاهای فرآوری شده با کالری و سدیم نیز می تواند به کاهش وزن کمک کند ، اگرچه وی همچنین خاطرنشان می کند که رژیم پالئو ایجاد نشده است که یک رژیم کاهش وزن باشد. (3)

توجه داشته باشید که اگرچه آجیل و دانه در این رژیم مجاز است ، اما کالری بالایی دارند و افرادی که می خواهند وزن خود را کاهش دهند ، مجبورند مصرف آنها را محدود کنند.


تاریخ : 06 بهمن 1398 - 00:27 | توسط : laserthermal | بازدید : 36 | موضوع : وبلاگ | نظر بدهید

انفیه چه کاربردی در طب سنتی دارد؟

عطسه کردن یکی از روش‌های درمانی موثر در طب اسلامی – سنتی است که به دلیل پاک سازی سر و بدن از اخلاط، درمان بسیاری از بیماری‌هاست.

انفیه چیست؟

در منابع طب اسلامی – سنتی آمده، انفیه دارویی تشکیل شده از مجموعه گیاهان معطر و عطسه‌آور است که آن را بینی می‌کشند و باعث باز شدن مجاری بینی و عطسه می‌شود. این ماده درمانی اغلب برای بهبود بیماری‌های سر به کار می‌رود، زیرا به دفع سودای مغز کمک می‌کند.

عطسه کنید…

در طب اسلامی – سنتی، عطسه کردن یکی از الطاف خداوندی شناخته شده که برای حفظ سلامتی لازم است، زیرا باعث پاک سازی سر و بدن از رطوبات و اخلاط اضافه می‌شود. بر این اساس در منابع طب سنتی و مدرن آمده است که هرگز از عطسه کردن جلوگیری نکنید، زیرا باعث بروز بیماری خواهد شد.

در تعدادی از احادیث ائمه‌ی اطهار (ع) نیز خواص مفید عطسه کردن آمده است.

* از امام صادق (ع) نقل شده است: فراوانی عطسه، شخص را از پنج چیز ایمن می سازد. نخستین آن‌ها جذام است. دوم، بادهای بدخیمی که در سر و صورت جای می‌گیرد. سوم، مایه‌ی ایمنی از جای گرفتن آب در چشم می‌شود. چهارم، از سختی حفره‌های بینی مصونیت می‌دهد و پنجم، از بیرون آمدن مو از چشم ایمنی می‌دهد.

* امام علی (ع) فرموده اند: استفاده از انفیه و عطسه کردن، سر را سالم نگه می‌دارد و درمان تمام دردهای سر است.

* امام صادق (ع) فرموده است : پیامبر خدا چون سرش درد می‌کرد، با روغن کنجد انفیه می‌کرد.

درمان سینوزیت با انفیه‌ها

طب سنتی معتقد است استفاده از انفیه‌های مناسب یکی از بهترین نسخه‌های درمانی برای سینوزیت است، زیرا منجر به عطسه های شدید شده و اخلاط مضر و عفونت‌ها را از سینوس‌ها خارج می‌کند.

اگر از گرفتگی سینوس‌ها، آبریزش و گرفتگی بینی رنج می‌برید، با مراجعه به یکی از عطاری‌ها و یا فروشگاه‌ اینترنتی گیاهان دارویی معتبر، مقداری انفیه تهیه کرده و مقدار کمی از آن را درون سوراخ‌های بینی قرار دهید و اثر معجزه‌آسای آن را ببینید.

انفیه درست کنید!

درست کردن انفیه‌های مختلف، روش‌های مختلفی دارد. بر اساس منابع طب سنتی، پایه اصلی انفیه، ترکیب کندش (ریشه گیاهی با ظاهری سیاه و درون زرد) و سیاه دانه است.

مقداری کندش و دو برابر آن سیاه دانه را آسیاب و ترکیب کنند، سپس در بینی بریزند یا آن را استشمام کنند. این انفیه را نباید بیشتر از مقدار مصرف کرد، زیرا سیاه دانه اگر آسیاب شود و بماند، مضر است.

مضرات انفیه

استفاده از انفیه‌ها به دلیل ایجاد عطسه‌های شدید برای زنان باردار، افراد دارای زخم و جراحت بخیه شده و مبتلایان به نارسایی قلبی توصیه نمی‌شود.

منبع: سلامتی - ویکی پدیا


تاریخ : 11 دی 1398 - 03:48 | توسط : laserthermal | بازدید : 63 | موضوع : وبلاگ | نظر بدهید

سیلدنافیل چه موقعی استفاده میشه؟

داروهای خوراکی، درمانی ایده آل، ساده و غیرتهاجمی برای بهبود ناتوانی جنسی هستند. سیلدنافیل دارویی است که به وفور در درمان ناتوانی یا کم توانی جنسی بکار می رود و افرادی که در حین رابطه جنسی به سختی دچار نعوظ می شوند یا در میانه راه نعوظ و سفتی آلت را از دست می دهند این دارو می تواند تا حد قابل قبولی کیفیت رابطه ی جنسی آنها را بالا ببرد.

آیا سیلدنافیل اسم دیگری هم دارد؟

سیلدنافیل ممکن است در داروخانه ها به اسامی تجاری دیگری نیز بفروش برسد مثل ویاگرا، ارکتو، اس دی اف، ویزارسین. همه ی این اسامی یکی هستند و براساس کارخانه ی سازنده آن نام متفاوتی بر روی آن نهاده شده است. البته امکان دارد برای یک نفر یک برند خاص تاثیر بیشتر و یا عوارض کمتری داشته باشد. برخی قرص ها بصورت ترکیبی از سیلدنافیل و ترامادول (که ضد دردی از دسته داروهای مخدر محسوب شده و به منظور کنترل زود انزالی است) به فروش می رسند و تحت نام هایی مثل وگادول یا اسامی مشابه آن بفروش می رسند.

قرص سیلدنافیل چند میلی گرمی است؟

قرص سیلدنافیل به اشکال ۵۰ و ۱۰۰ میلی گرمی در بازار موجود است. متاسفانه از آنجایی که این دارو بدون نسخه هم بفروش می رسد اکثر افراد بدون آنکه بدانند در ابتدا از دوز ۱۰۰ میلی گرمی آن استفاده می کنند که اگرچه می تواند اثر بخش باشد ولی به همان نسبت عوارض بیشتری هم خواهد داشت در صورتی که برای خیلی از افراد حتی نصف قرص ۵۰ میلی گرمی (یعنی ۲۵ میلی گرم) هم موثر بوده و به همان نسبت عوارض کمتری به همراه دارد.

جز سیلدنافیل داروهای دیگری هم با اثرات مشابه وجود دارند مثل:

✅ تادالافیل (با نام تجاری سیالیس)

✅ واردنافیل (با نام تجاری لویترا)

✅ آوانافیل (با نام تجاری استندرا)

خیلی مهم هست که افراد بدانند که این داروها باعث ایجاد نعوظ و سفتی آلت تناسلی نمی شوند بلکه باعث افزایش قدرت نعوظ (یعنی افزایش سفتی و نیز افزایش مدت زمان سفتی) می شوند. بعبارتی برای اثربخشی این داروها بایستی شهوت، هوس جنسی و میل جنسی وجود داشته باشد و رابطه ی جنسی با میل و اشتیاق واقعی شروع شود تا این داروها بتوانند تاثیر خود را نشان دهند. در افرادی که میل و شهوت و هوس جنسی ندارند و اصولا علاقه ای به انجام فعالیت جنسی ندارند این داروها هیچ تاثیری در ایجاد و تقویت نعوظ ندارند.

بهترین زمان برای مصرف سیلدنافیل کی می باشد؟

بهترین زمان برای مصرف سیلدنافیل حدودا ۳۰ تا ۶۰ دقیقه قبل از شروع رابطه ی جنسی می باشد اگرچه یکساعت زمان مناسب تری است.

رعایت چه مواردی اثربخشی دارو را بیشتر می کند؟

– مصرف دارو با غذا به ویژه غذاهای چرب جذب آن را کاهش و تاثیر دارو را کمتر می کند.

– برای اثر بخشی بیشتر دارو بهتر است همرا با تحریک جنسی باشد و در صورت رخ ندادن نعوظ مناسب بندریج دوز دارو را بالا برد.

– بهتر است با یک لیوان پر آب مصرف شود.

کنترل بیماری های زمینه ای مثل کنترل قند خون در بیماران دیابتی، کنترل چربی در افراد با چربی خون بالا، جایگزینی هورمون های جنسی در افرادی که با کمبود آن همراه هستند، کاهش وزن و ورزش در افراد چاق

در خیلی از افرادی که این دارو پاسخ نمی دهد معمولا عوامل روانی عامل مهم آن بوده است.

آیا این دارو برای قلب مضر می باشد؟

این دارو بر روی قلب و عروق بی خطر می باشد اگرچه باید توجه داشت که خود فعالیت جنسی می تواند با خطرات قلبی عروقی همراه باشد و از طرفی با توجه به تداخل این دارو با برخی داروهای دیگر توصیه می شود تا مردان قبل از شروع به مصرف این دارو از نظر ریسک قلب و عروق ارزیابی شوند. این دارو باعث افزایش سکته ی قلبی یا مرگ نمی شود. همچنین در افراد با بیماری عروق کرونری قلب یا نارسایی قلب، این دارو باعث بدتر شدت ایسکمی (کاهش خون رسانی به قلب)، انقباض عروق کرونری یا بدتر شدت وضعیت همودینامیک در تست ورزش یا کاتتریازسیون قلبی نمی شود.

تنگی آئورت

⚠ انسداد خروجی بطن چپ

⚠ فشار خون پایین (کمتر از ۹۰ روی ۵۰) (<90/50 mm Hg) یا کم بودن حجم مایعات بدن

⚠ بیماران با فشارخون بالای کنترل نشده – فشار خون بالای ۱۷۰ روی ۱۰۰ (>170/100 mm Hg)

⚠ بیمارانی که در طی ۶ ماه گذشته دچار سکته ی قلبی، سکته مغزی، یا آریتیمی قلبی تهدید کننده ی زندگی شده اند.

⚠ افرادی که به بیماری عروق کرونری قلبی یا نارسایی قلبی کنترل نشده مبتلا هستند.

⚠ بیماری های ارثی شناخته شده ی شبکیه چشم مثل رتینیت پیگمنتوزا

⚠ اختلال شدید کبدی و نارسایی شدید کلیوی که نیازمند دیالیز هست.

سیلدنافیل با چه داورهایی تداخل دارد؟

? در صورت مصرف کتوکونازول، ایتراکونازول و داروهای مهار کننده پروتئاز مثل ریتوناویر بایستی دوز مصرف سیلدنافیل را کم کرد.

? در صورت مصرف ریفامپین بایستی دوز سیلدنافیل را بالا برد.

? مصرف سیلدنافیل با داروهای قلبی نیترت دار مثل نیتروکانتین، نیتروگلیسرین زیر زبانی و ایزوسورباید دی نیترات ممنوع می باشد.

? در برخی بیماران که داروهای آنتی آریتمیک قلبی مصرف می کنند بایستی با احتیاط استفاده شوند.


تاریخ : 25 آذر 1398 - 02:19 | توسط : laserthermal | بازدید : 42 | موضوع : وبلاگ | نظر بدهید

پارک ارم تهران را بیشتر بشناسید

پارک ارم با مساحت حدود ۷۲ هکتار بزرگ‌ترین بوستان ایران به‌شمار می‌رود. با تاسیس در ابتدای دهه‌ ۱۳۵۰ توسط رحیم علی خرم، پارک ارم در ابتدای اتوبان تهران-کرج قرار دارد. از جاذبه‌های پارک می‌توان به دریاچه‌ هشت هکتاری، سه شهربازی و باغ‌ وحش ارم اشاره کرد.

یکی از قدیمی ترین اماکن تفریحی تهران مجموعه پارک ارم‌ واقع در پنج کیلومتری غرب شهر تهران‌، با وسعتی حدود ۷۰ هکتار، وسیع‌ترین پارک در ایران است‌. این پارک در اوایل دهه ۱۳۵۰، ساخته شد و به بهره‌برداری رسید. پارک ارم تهران که با سرمایه اسدالله خرم‌، سرمایه‌دار معروف‌، ساخته و به نام خودش نام‌گذاری شده بود، پس از انقلاب مصادره شد و در تملک بنیاد مستضعفان قرار گرفت‌. پارک ارم تهران شامل دو لوناپارک با ۲۸ نوع وسیله بازی و تفریحی برای کودکان و بزرگ‌سالان است‌.
دریاچه هشت هکتاری پارک نیز دارای امکانات قایق‌رانی است که برای مسابقات قایق‌رانی و اسکی روی آب مورد استفاده قرار می‌گیرد. از دیگر امکانات پارک به غرفه‌های مواد غذایی‌، کافی‌شاپ‌، رستوران سنتی و رستوران جزیره می توان اشاره کرد. پارک ارم به عنوان مجموعه‌ای فرهنگی‌، سرویس‌های ویژه‌ای برای آموزش و پرورش دارد و دانش آموزان می‌توانند با ۷۰ درصد تخفیف از اردوهای یک روزه استفاده کنند. پارک ارم تهران طی روزهای عادی هفته از ساعت ۱۷ تا نیمه شب و روزهای تعطیل از ۱۰ صبح تا نیمه شب دایر است‌.

آدرس :پنج کیلومتری اتوبان تهران – کرج

امکانات :
جای پارک راحت
رستوران
قلیان سرا
منوی کافی شاپ
پارکینگ

امکانات ویژه : صندلی پرنده/ یوفو/ ماشین برقی بزرگسالان /جامپینگ / ماشین برقی کودکان/ فریزبی/ تونل وحشت/ اسب گردان/ ترن هوایی بزرگسالان/ استخر/ قو گردان/ سفینه/ تاب کودکان/ تاب بزرگسالان /موتور کودکان/ ابشار /رالی کودکان /کشتی صبا /سیمیلاتورالفاجت /استخر توپ /ترن شادی کودکان/ استروجت /تشک بادی/ داخل لونا/ دیوارمرگ /تشک بادی /سورتمه/ بازی های کامپیوتری/ رنجر /دوبل یوروبانجی /هلیکوپتر/ چرخ و فلک / گردان /کشتی امیر /سینما ۴ بعدی /منوریل/ تشک بادی /تونل وحشت یوروبانجی/ بشقاب پرنده /ترن لوپ دار /ترن شادی کودکان/ اکروجت /اسب گردان موتور پرشی کودکان/ ابشار/ هلیکوپتر کاترپیلار /رالی کودکان/ استخر توپ رالی اسفالتی فیلیپر/ کشتی کودکان مه نورد /پاراتاور/ دیوار مرگ سالتو دیسکوکاستر-ترن فایر بال طوفان الکترونیک /ماشین برقی کودکان/ سفینه /مبل ماساژور/ دارت کامپیوتری /قد و وزن

ارم پارک تفریح و هیجان و سرگرمی است، پارکی که گوشه و کنارش پر شده از امکانات تفریحی. دو شهربازی این پارک بزرگترین شهربازی های تهران هستند که هر کدام بیش از 50 دستگاه را در خود جای داده اند.
اسکیت، سرسره آبشار، ترن هوایی، سینمای 6 بعدی، ماشین های برقی، سورتمه و بسیاری دیگر می توانند ساعاتی مفرح و هیجان انگیز را برای شما رقم زنند.
اگر اهل ورزش های آبی هم باشید، دریاچه منحصربفرد 9 هکتاری ارم با قایق و اسکی روی آب در انتظار شماست.
بزرگترین باغ وحش شهر با بیش از 85 گونه جانوری نیز در کنار بازی های مهیج مجموعه گرد هم آمده اند تا روزی مفرح و به یاد ماندنی را برای شما رقم زنند.

منبع: کجارو - ویکی پدیا


تاریخ : 17 آذر 1398 - 03:24 | توسط : laserthermal | بازدید : 44 | موضوع : وبلاگ | نظر بدهید

شیزوفرنی چیست و چه علائمی دارد؟

اسکیزوفرنی چیست؟

 

اسکیزوفرنی یا شیزوفرنی یا روان گسیختگی یک بیماری روانی حاد است که باعث تغییر در ادراک، افکار و رفتار بیمار می شود.

 

اسکیزوفرنی یک بیماری پیچیده است که به راحتی نمی توان آن را توضیح داد اما می توان آن را در دو نوع مختلف طبقه بندی کرد: اسکیزوفرنی حاد و اسکیزوفرنی مزمن

 

*اسکیزوفرنی چیست؟ نکاتی در مورد علت اسکیزوفرنی و پیشگیری از آن

 

 

اسکیزوفرنی حاد

 

این نوع از اسکیزوفرنی در میان عوام شناخته شده تر است و با شنیدن اسکیزوفرنی، این نوع از اسکیزوفرنی در ذهن آنها تداعی می شود.

 

در اسکیزوفرنی حاد، فردی که سابق بر این یک شخص سالم و عموما یک جوان معمولی بوده است، ناگهان به شکل فزاینده ای رفتار هایی عجیب و غریب را در بازه ی زمانی کوتاهی (شاید چند هفته) از خود نشان می دهد.

 

این رفتار ها می توانند به صورت توهم، باورهای غیر منطقی و افکار آشفته باشند. (مثلا تفکرات غیرمنطقی و آشفته با شدت های متفاوت)

 

اغلب به همراه اسکیزوفرنی حاد اختلالات خلق و خوی مانند افسردگی، اضطراب، حساسیت و تحریک پذیری و سرخوشی نیز بروز می کنند.

 

این افراد پاسخ های عاطفی نا متناسبی به وقایع اطرافشان نشان می دهند. مثلا برای نشان دادن اینکه به خبر های مهم بی اعتنا هستند ممکن است اگر به آنها خبر بدی داده شود، در واکنش به آن خبر بخندند.

 

به طور کلی افراد مبتلا به اسکیزوفرنی حاد از مکان و زمان به درستی آگاه هستند اما افکار آشفته ی آنها باعث احساس سردرگمی در آنها می شود.

 

معمولا در مورد استدلالهای ذهنی پیچیده تر دچار اختلال می شوند و بینش درست و روشنی نسبت به وضعیت خود ندارند. آنها به این نتیجه می رسند که طرح مسائل برای آنها مشکل بوده و نمی توانند خود را سازماندهی کنند.

تشخیص علائم بیماری اسکیزوفرنی

 

معمولا افرادی که از بیماری شیزوفرنی رنج می برند نسبت به اینکه در حال تجربه ی علائم این بیماری هستند آگاهی ندارند.

 

با این اوصاف، توهمات و هذیان های فرد برای خودش به صورت واقعی تجربه می شود و از غیر واقعی بودن آنها آگاه نمی باشد.

 

در نتیجه فرد مبتلا به اسکیزوفرنی ممکن است نسبت به ما، دید متفاوتی نسبت به جهان پیرامون داشته باشد.

 

اغلب این افراد گمان می کنند که مورد آزار و اذیت قرار گرفته اند و باید فرار کنند، که همین امر باعث ایجاد ترس و اضطراب می شود.

 

اطرافیان شخص مبتلا ممکن است متوجه تغییر در رفتار و یا تغییر در محتوای حرف های او شوند.

 

افراد مبتلا ممکن است سرگرم مسائل خاصی باشند که برای اطرافیان آنها عجیب و غریب به نظر برسد.

 

این افراد ممکن است در پاسخ به توهماتی که تجربه می کنند از خود واکنش هایی را نشان بدهند و یا توهماتشان را بیان کنند.

 

این توهمات معمولا به صورت شنیدن صداهایی هستند که افراد دیگر قادر به شنیدن آنها نیستند.

اسکیزوفرنی مزمن

 

این نوع یک حالت دراز مدت تر بوده که علائم شاخص آن عبارتند از:

 

    عدم عقب نشینی بیماری

    کم شدن فعالیت

    فرار از جامعه

 

افراد شیزوفرنی ممکن است مدت زمان زیادی را بدون آنکه کار خاصی بکنند سپری کنند و یا این مدت زمان را صرف کار های بیهوده و تکراری بکنند. گاهی اوقات ممکن است تا حد زیادی از خودشان غافل شوند.

 

همانند اسکیزوفرنی حاد، در اسکیزوفرنی مزمن نیز توهم و هزیان شایع است.

 

گاهی اوقات در اسکیزوفرنی مزمن شخص بیمار گمان می کند که یک نفر دارد از افکار پریشان او استفاده می کند. به عنوان مثال، ممکن است شخص گمان کند که یک نفر می خواهد به این افکار دست پیدا کند اما این قضیه باعث ایجاد هیچ گونه واکنش احساسی ای از طرف بیمار نمی شود.

 

*اختلال شخصیت

 

 

اسکیزوفرنی چقدر شایع است؟

 

درحال حاضر در سراسر جهان از هر 1000 نفر دو تا 4 نفر به این بیماری مبتلا هستند و از هر 100 نفر یک نفر بیماری اسکیزوفرنی را در برهه ای از زندگی خود تجربه می کند.

علل ایجاد بیماری اسکیزوفرنی چه چیزهایی هستند؟

 

علت اصلی بیماری اسکیزوفرنی مشخص نیست اما ممکن است یکی از دلایل آن ژنتیک باشد. هیچ ژنی برای اسکیزوفرنی وجود ندارد اما سوابق خانوادگی ابتلا به بیماری اسکیزوفرنی می تواند خطر بروز این اختلال روانی را افزایش دهد:

 

    اگر یکی از پدربزرگ ها و یا مادر بزرگ ها به این بیماری مبتلا باشند خطر ابتلا به بیماری تا 3 درصد افزایش می یابد.

    اگر یکی از والدین به این بیماری مبتلا باشد این خطر تا 10 در صد افزایش می یابد

    اگر هم پدر و هم مادر به اسکیزوفرنی مبتلا باشند خطر ابتلا تا 40 در صد افزایش می یابد.

سایر عوامل افزایش استعداد ابتلا به اسکیزوفرنی عبارتند از عوارض دوران بارداری و یا هنگام زایمان و مشکلات در دوران رشد کودک.

 عواملی که می تواند جرقه ای باشد برای شروع اسکیزوفرنی عبارتند از حوادث استرس زا و استفاده از مواد مخدری همچون حشیش.

فرد مبتلا و یا اعضای خانواده برای کمک به بیمار چه باید بکنند؟

 اگر فکر می کنید که علائم شیزوفرنی را مشاهده می کنید باید به پزشک مراجعه کنید.

 با این حال یکی از ویژگی های این بیماری این است که در مراحل حاد فرد بیمار از بیمار بودن خود آگاه نبوده و متوجه علائم بیماری نمی شود. از این رو مهم است که دوستان و اعضای خانواده برای مراجعه به پزشک و طی مراحل درمانی به بیمار کمک کنند.

 در مرحله ی اول می توانید به یک پزشک عمومی و یا مشاور در زمینه ی سلامت روان مراجعه کنید.

 درمان اسکیزوفرنی یک درمان طولانی مدت است که شخص باید دارو مصرف کند تا در مقابل خطر عود بیماری حفظ شود.

اسکیزوفرنی چگونه توسط پزشک تشخیص داده می شود؟

 تشخیص این بیماری به کمک ارزیابی اطلاعاتی است که در مورد سوابق بیمار از او و یا از سایر اطرافیان بیمار گرفته می شود.

دوره ی بیماری چگونه است؟

حدود یک چهارم افرادی که مبتلا به اسکیزوفرنی تشخیص داده می شوند یک دوره ی درمان یک مرحله ای را طی می کنند که در همین یک مرحله مداوا شده و در آینده نیز مشکلی نخواهند داشت.

 بیش از 25 در صد از مبتلایان به بیماری اسکیزوفرنی مزمن طولانی مدت مبتلا خواهند شد و در هیچ بازه ی زمانی ای بهبود مشاهده نخواهد شد.

    اسکیزوفرنی در 50 در صد باقی مانده از بیماران به صورت طولانی مدت خواهد بود، به گونه ای که بیماری می آید و می رود و در دوره هایی بیماری بهبود می یابد و در دوره هایی دوباره عود می کند.

 

حالت طولانی مدت بیماری ممکن است در افراد زیر بدتر باشد:

 

    افرادی با حمایت های اجتماعی ضعیف

    افرادی با سابقه ی خانوادگی ابتلا به اسکیزوفرنی زیاد

    افرادی که به آرامی به بیماری دچار می شوند.

    افرادی که درمان آن ها به تعویق انداخته شده باشد.

 

استفاده ی طولانی مدت از مواد مخدر و همچنین مرد بودن (به لحاظ جنسیتی) نیز به یک نتیجه ی درمانی ضعیفتر منجر می شود.

 

مصرف داروی مناسب به مدت حداقل شش ماه بعد از مرحله ی حاد تا حد زیادی خطر عود بیماری را کاهش می دهد.

 

مداخله های مثبت خانواده نیز ممکن است به عود نکردن بیماری کمک کند. تمرینات افزایش مهارت های اجتماعی و روان درمانی نیز به همین اندازه می توانند در پیشگیری از عود بیماری کمک کنند.

 

شیوع ابتلا به افسردگی در افراد مبتلا به بیماری اسکیزوفرنی نسبت به افراد معمولی نرخ بالاتری دارد. همچنین میزان خودکشی نیز در این افراد بالاتر است.

درمان دارویی بیماری اسکیزوفرنی

 داروهای مختلف زیادی وجود دارند که می توانند بدون ایجاد حس کسالت و خواب آلودگی بیش از حد، به بیمار کمک کنند تا احساس آرامش بیشتری داشته باشد. برای دریافت این دارو لطفا به متخصص بیماری مراجعه فرمایید.

 هرچند این داروها جنبه ی درمانی ندارند اما مطالعات نشان داده است که داروهای موجود علائم بیماری را بهبود می بخشند و به جلوگیری از عود بیماری کمک می کنند.

 این داروها در مورد علائمی مانند توهم تاثیر گذار هستند اما در مورد علائمی مانند فقدان انگیزه و اختلالات خلق و خوی تاثیر کمی دارند.

 این داروها عوارض جانبی کوتاه مدت و بلند مدت مهمی دارند. این عوارض می توانند شامل موارد زیر باشند:

     خواب آلودگی

    خشکی دهان

    یبوست

    تاری دید

    سرگیجه

 همچنین دارو های ضد اسکیزوفرنی می توانند در فعالیت و حرکت فرد بیمار تاثیر بگذارند، به عنواان مثال باعث کند شدن طرز راه رفتن فرد و یا باعث لرزش و یا حرکات غیر طبیعی صورت و بدن شوند.

 اگر این عوارض جانبی رخ دادند، پزشک باید برای کاهش میزان عوارض میزان دز دارو و یا نوع دارو را تغییر دهد و یا اینکه داروهای دیگری را برای کاهش عوارض تجویز کند.

 مشکلات حرکتی طولانی مدت را دیسکینزی کینزیا (tardive dyskinesia) می خوانند و در افرادی که دوره های درمانی طولانی مدت را طی می کنند رخ می دهد.

 از آنجا که خطر عود علائم شیزوفرنی بسیار بالا می باشد، درمان باید حداقل برای یک تا دو سال ادامه داشته باشد.

 چنانچه مصرف دارو مشکل باشد، پزشک دارو های اسکیزوفرنی تزریقی را تجویز می کند که معمولا به صورت ماهانه تزریق می شوند و در بسیاری از بیماران مفید واقع شده اند.

آیا درمان می تواند مفید باشد؟

 تحقیقات نشان داده است که مداخلات خانواده ی بیمار می تواند احتمال عود بیماری را کاهش دهد. این مداخلات به صورت آموزش هایی به خانواده ی بیمار در زمینه ی بیماری و چگونگی کمک به حل مشکلات بیمار خواهد بود.

 همچنین تحقیقات نشان داده است که یک نوع از روان درمانی که به آن رفتار درمانی گفته می شود ممکن است بتواند احتمال عود بیماری را کاهش دهد. در این زمینه به تحقیقات بیشتری نیاز است.

 شواهد کمی نیز مبنی بر این قضیه وجود دارد که کمک و آموزش در زمینه ی مهارت های اجتماعی می تواند به فرد بیمار کمک کند و ممکن است از عود بیماری پیشگیری کند.

منبع: شفاجو


تاریخ : 07 آذر 1398 - 17:24 | توسط : laserthermal | بازدید : 59 | موضوع : وبلاگ | نظر بدهید

خرید عمده عرقیات گیاهی

شرکت های بسیاری در زمینه تولید و فروش عرقیات و محصولات گیاهی فعال هستند ولی باید به جرات گفت معدود تولید کننده هایی هستند که محصولی با کیفیت بالا تولید و جهت درمان عرضه می کنند. خرید عمده عرقیات گیاهی از این شرکت ها کار راحتی نبوده به این دلیل که با هر شخص یا فروشگاهی کار نمی کنند. شرکت عرقیات گل آرام را باید یکی از تولید کننده های برتر در این زمینه دانست که آماده فروش عمده عرقیات کاشان به فروشنده های کوچک و بزرگ و اعطا نمایندگی می باشد.


تاریخ : 03 آذر 1398 - 15:52 | توسط : laserthermal | بازدید : 70 | موضوع : وبلاگ | نظر بدهید