تاثیر لالایی روی کودکان

جذابیت لالایی برای کودکان در چیست؟

ماجرای لالایی چیست؟ چرا این آوا برای کودکان تا این حد جذاب است؟ آیا علم در این مورد چیزی بیان کرده است؟ در واقع لالایی مجموعه اشعار گاه قابل فهم و گاه نامفهومی است که می توان به زبان ساده گفت تنها به این قصد خوانده می شود که حس آرامشی را در کودک ایجاد کند، در طول تاریخ تغییرات زیادی در لالایی ها ایجاد شده است، در حال حاضر خواندن لالایی برای کودکان به روش های مختلف انجام می شود و بخشی از آن را تکنولوژی گردن گرفته است.

کتاب های کودک و نوجوان زیادی هستند که در میانه آن ها لالایی هایی نیز نهفته است، در واقع اگر می خواهید شکل و شخصیت کودک را تکمیل کرده و به او بیاموزید که در آینده چگونه آرامش خود را در جامعه دریافت کند، می توانید از این کتب کسب تکلیف کنید.

در واقع لالایی یک جادو است.

 

 

اگر به دنبال مرجع دانلود قصه صوتی برای کودکان هستید، کتابچین را با افتخار به شما عزیزان معرفی می کنیم، این کتب برای رده های سنی مختلف نوشته شده و در اصل سبب می شوند که مطابق حسی که درون کودکان است آرامش را از میان تاریکی های زندگی انسان های بزرگ دریافت کرده و تاریکی ها را پس بزنند.

لالایی در شکل گیری شخصیت کودکان تاثیرات زیادی خواهد داشت، در واقع اگر می خواهید با یک زبان ساده، شیرین و جذاب هر چه حس خوب است را به نوزاد و کودک منتقل کنید، پس کتاب ها برای شما راهنما های جامعی خواهند بود.

بسیاری از مادران با این دغدغه درگیر هستند که از چه سبک لالایی هایی استفاده کنند. هر چه شعر ساده تر باشد کودک قدرت درک بالا تری را کسب می کند و این که رشد فرزندتان را نیز تحت تاثیر قرار می دهد.


تاریخ : 30 بهمن 1398 - 04:01 | توسط : laserthermal | بازدید : 28 | موضوع : وبلاگ | نظر بدهید

برترین تولید کننده دستگاه های جوجه کشی در ایران و خاورمیانه


تاریخ : 28 بهمن 1398 - 22:53 | توسط : laserthermal | بازدید : 12 | موضوع : وبلاگ | نظر بدهید

علت عفونت ناف چیست؟

احتمالاً به ناف خود توجه زیادی نمی کنید. اما کمی مشک یا مقداری آهک ساخته شده توجه شما را جلب خواهد کرد. بوی اندک ناشی از ناف شما زیاد نیست. کمی کثیفی یا چربی چیزی برای نگرانی در مورد آن نیست. اما اگر ترشح ، بوی قوی ، درد یا تغییر دیگری در دکمه شکم خود مشاهده کرده اید ، ممکن است لازم باشد به پزشک مراجعه کنید.

در اینجا مشکلات مربوط به دکمه شکم وجود دارد ، و درمورد هرکدام چه باید کرد؟

تخلیه

ده ها نوع باکتری ناف را به عنوان خانه می نامند. بسیاری از آنها بی ضرر هستند ، اما برخی از آنها می توانند باعث عفونت ناف شوند. این امر به خصوص صحیح است اگر پوست را در نزدیکی دکمه شکم خود بریده یا شکسته اید یا اگر مرتباً دکمه شکم خود را تمیز نکنید. دکمه شکم خود را هنگام استحمام تمیز کنید و می توانید از عفونت جلوگیری کنید. فقط از صابون و آب و نوک انگشتان یا یک دستشویی استفاده کنید.

اگر دکمه شکم شما درحال ترشح یا خون ریزی ترشح شده است ، ممکن است شما یک عفونت باکتریایی ، قارچی یا مخمر داشته باشید. پوست پوسته پوسته ، بوی قوی ، خارش و قرمزی نیز از علائم عفونت است.

اگر ترشح و پوسته بعد از شستن دکمه شکم به اطراف خود می چسبد ، باید به پزشک مراجعه کنید. پزشک شما ممکن است یک نسخه یا کرم یا پماد ضد باکتری یا ضد قارچ بدون نسخه برای شما تجویز کند. بستگی به نوع عفونت دارد. در بعضی موارد ممکن است شما به قرص های آنتی بیوتیکی احتیاج داشته باشید.

از لوسیون یا کرم روی دکمه شکم خود استفاده نکنید مگر اینکه پزشک به شما بگوید. باکتری ها عاشق ترک های مرطوب و مرطوب هستند.

یک دکمه شکم یا در نزدیکی شما

بعضی از افراد "بیرون" دارند. این یک برآمدگی طبیعی است که شما بعد از به دنیا آمدن از آن داشته اید. اما اگر در دکمه شکم توده یا برآمدگی جدیدی احساس می کنید ، ممکن است به مراقبت پزشک نیاز داشته باشید. در اینجا چندین مشکل وجود دارد که می تواند باعث بروز آن شود.

فتق: این حالت زمانی ایجاد می شود که سوراخی در عضلات شکم شما ایجاد شود. سپس بخشی از روده شما به درون فشار می آورد و باعث ایجاد برآمدگی می شود. فتق در یا در نزدیکی دکمه شکم شما یک فتق ناف است.

در اینجا برخی علائم وجود دارد که ممکن است فتق داشته باشید:

    هنگام دراز کشیدن برآمدگی ناپدید می شود
    درد به مرور زمان وخیم تر می شود ، به خصوص هنگامی که بلند می شوید ، کرنش می کنید ، یا برای مدت طولانی می نشینید یا می ایستید

فتق ناف معمولاً با گذشت زمان بدتر می شود. بنابراین اگر فکر می کنید ممکن است یک پزشک داشته باشید ، به پزشک مراجعه کنید. بیشتر فتق ها نیاز به عمل جراحی دارند.

اگر در دکمه شکم یا اطراف آن درد شدید دارید ، به پزشک مراجعه کنید. ممکن است دچار فتق شدید یا مشکل دیگری باشید که نیاز به مراقبت فوری دارد.

Omphalith: اگر در داخل دکمه شکم خود توده سنگی را مشاهده کردید ، می تواند یک وفالیت باشد. همچنین می توانید آن را یک بند ناف بنامید. این رشد ها می تواند کل ناف را در بر بگیرد و منجر به عفونت و مشکلات دیگر شود. آنها نادر هستند ، اما اگر در دکمه شکم توده جدید و سختی را متوجه شدید ، به پزشک مراجعه کنید.

توده شبیه جوش

یک توده قرمز ، جوش مانند و یا در نزدیکی دکمه شکم شما می تواند یک کیست اپیدرموئید باشد. این یک رشد غیر سرطانی است که وقتی سلول های پوستی همانطور که باید انجام دهند ، شکل نمی گیرد. این کیست ها معمولاً روی پوستهای تحریک شده یا آسیب دیده ایجاد می شوند. آنها ممکن است در هر نقطه از بدن شما بوجود بیایند ، اما رایج ترین در گردن ، صورت و گردن است.

کیست های اپیدرموئید همیشه مشکلی ندارند. آنها حتی ممکن است به تنهایی از بین بروند. اما ، ممکن است شما داشته باشید:

    ترشحات ضخیم ، زرد و بو
    تورم ، قرمزی ، حساسیت

اگر فکر می کنید کیست اپیدرموئید دارید ، لطفاً پزشک خود را بررسی کند تا ببیند آیا به درمان نیاز دارید. اگر کیست شما پارگی کرده یا دردناک است ، سریعاً با پزشک تماس بگیرید.

قرمزی ، گرما یا تورم در نزدیکی یک سوراخ کردن

اگر سوراخ کرده اید ، دکمه شکم شما نیاز به توجه بیشتری دارد. مهم نیست که چه مدت این سوراخ اضافی را داشته باشید.

دکمه شکم خود را به طور مرتب بشویید ، و احتمال عفونت را کاهش می دهید. یک دستشویی را با محلول آب نمکی مرطوب کنید و آن را به آرامی روی سوراخ کنید. سپس دکمه شکم خود را با یک حوله یا پارچه تمیز خشک کنید.

به دنبال این علائم عفونت آمیز باشید:

    قرمزی
    پوستی که لمس آن گرم است
    درد
    پوسته پوسته شدن
    تخلیه

اگر این علائم را مشاهده کردید ، فوراً به پزشک مراجعه کنید. ممکن است به آنتی بیوتیک احتیاج داشته باشید.


تاریخ : 15 بهمن 1398 - 01:52 | توسط : laserthermal | بازدید : 28 | موضوع : وبلاگ | نظر بدهید

رژیم پارینه سنگی چه مضراتی دارد؟

چاقی ، بیماری قلبی و دیابت: اینها تنها معدودی از شرایط سلامتی است که طرفداران رژیم پارینه سنگی یا رژیم غارنوردی ، شیوه زندگی بی تحرک و رژیم های مدرن ما را که سرشار از قند ، چربی و غذاهای فرآوری شده است ، مقصر می دانند. راه حل پیشنهادی آنها؟ غذاهای مدرن را از رژیم غذایی خود قطع کنید و به روشی که اجداد شکارچی اولیه ما می خوردند بازگردید.

برای درک این موضوع که به چه معنی است ، ما به متخصصان ، از جمله لورن کوردین ، دکترا ، استاد برجسته در دانشگاه ایالتی کلرادو در فورت کالینز ، کلرادو ، و نویسنده کتاب "رژیم پالئو" رسیدیم. Erin Holley، RD، از مرکز ایالتی دانشگاه وکسنر دانشگاه ایالتی اوهایو در کلمبوس، اوهایو؛ و لونا ساندون ، PhD ، RD ، استادیار تغذیه بالینی در مرکز پزشکی دانشگاه تگزاس جنوب غربی در دالاس.

برای شروع ، باید دید پارینه چیست ؟سالم بودن و سالم ماندن در رژیم غذایی سرخپوشان ، کوردین می گوید ، در حالی که دنبال یک رژیم غذایی دقیق شامل فقط از غذاهایی که می توان شکار و جمع آوری کرد ، باید مرتباً ورزش کنید.

در خالص ترین شکل ، رژیم غذایی سرخپوشان به شما امکان می دهد فقط آن دسته از غذاهایی را که انسان ها هنگام اولین بار سیاره دیدن میلیون ها سال پیش از آن خورده اند ، بخورید.

رژیم غذایی می تواند با از بین بردن غذاهای پر چرب و فرآوری شده که ارزش غذایی کمی و کالری زیادی دارند ، سلامت شما را بهبود بخشد. این طرح با تأکید بر بارگیری میوه ها و سبزی هایی که با ویتامین ها ، مواد معدنی و فیبرهای سالم در حال ترکیدن هستند ، باعث می شود سریعتر شما را پر کرده و بنابراین کمتر غذا بخورید ، به کاهش وزن کمک می کند. (1)
اطلاعات بیشتر در مورد رژیم های محبوب
کم کربوهیدرات؟ تفاوت بین کتو و اتکینز
کم کربوهیدرات؟ تفاوت بین کتو و اتکینز

Sandon می گوید ، شما وزن خواهید کرد زیرا هر زمان که کل گروه های غذایی را محدود کنید ، کالری دریافتی شما کمتر می شود. او می گوید ، و هر زمان که کالری بیشتری از آنچه مصرف می کنید می سوزانید ، دچار کاهش وزن می شوید. (2) تمرکز پروتئین ، میوه و سبزیجات بدون چربی روی غذاهای فرآوری شده با کالری و سدیم نیز می تواند به کاهش وزن کمک کند ، اگرچه وی همچنین خاطرنشان می کند که رژیم پالئو ایجاد نشده است که یک رژیم کاهش وزن باشد. (3)

توجه داشته باشید که اگرچه آجیل و دانه در این رژیم مجاز است ، اما کالری بالایی دارند و افرادی که می خواهند وزن خود را کاهش دهند ، مجبورند مصرف آنها را محدود کنند.


تاریخ : 06 بهمن 1398 - 00:27 | توسط : laserthermal | بازدید : 35 | موضوع : وبلاگ | نظر بدهید