پل های معروف و عجیب در استانبول

استانبول را یک شهر آسیایی-اروپایی می نامند. این کشور توسط آب به دو قست تقسیم شده است ، برای همین در این شهر پل های فراوانی وجود دارند تا این دو قسمت را به هم وصل کنند.در این مطلب با ما باشید تا شما را با معروف ترین و عجیب ترین آنها آشنا کنیم.

پل بسفر
این پل بر روی تنگه بسفر ساخته شده است و دو قیمت اروپایی و آسیایی شهر استانبول را به هم ارتباط می دهد. در واقع منطقه اورتاکوی (Ortakoy) در بخش اروپایی را به منطقه بیلربی (Beylerbeyi) در بخش آسیایی متصل می کند. در سال 1970، ساخت این پل را شروع کرده اند و در سال 1973، افتتاح شد. این پل معلق و فولادی، 10متر ارتفاع، 1150 متر طول و 39 متر عرض دارد. بعد از کودتای ترکیه، نام این پل به شهدای 15 جولای تغییر پیدا کرد. در روز حدود 180000 وسیله نقلیه از این پل عبور می کند.پل سلطان محمد فاتح
یکی از پل های استانبول، پل سلطان محمد فاتح است. این پل معلق و فولادین نیز بر روی تنگه بسفر قرار گرفته است و به همین دلیل به پل دوم بسفر معروف است. این پل، منطقه کاواچوک (Kavacik) در بخش آسیایی را به منطقه هیساروستو (Hisarustu) در بخش اروپایی متصل می کند. در سال 1988، این پل ساخته شده است و در آن زمان پنجمین پل معلق جهان بوده است. در حال حاضر این پل بیست و یکمین پل معلق جهان است.


پل گالاتا
این پل بسیار مشهور بر روی خلیج شاخ طلایی (Golden Horn) قرار گرفته است. این پل، دو طبقه محدوده تاریخی و قدیمی استانبول را به منطقه گالاتا، بیوگلو و شیشلی متصل می کند. در سال 1845 ساخته شده و تا به حال 5 بار مورد بازسازی قرار گرفته است. آخرین باری که بازسازی آن تکمیل شده، سال 1994 بوده است. در طبقه پایین این پل، رستوران های پر طرفداری موجود می باشد که ساندویچ ماهی ارائه می دهند. همچنین افراد بسیاری بر روی این پل، برای ماهیگیری به صف می ایستند.


پل متروی Golden Horn
یکی از معروف ترین جاذبه های گردشگری استانبول، همین پل است. این پل جدید، محدوده فاتح در بخش تاریخی را به محدوده بیوگلو به وسیله خط M2 مترو، متصل می کند. در سال 2014، این پل ساخته شده است و در ساخت آن اختلافات و مشکلات بسیاری وجود داشت. دلیل این مشکلات و اختلافات نیز، به هم ریختن نمای تاریخی شهر به واسطه ارتفاع این پل بود.


پل یاووز سلطان سلیم
این پل نیز بر روی تنگه بسفر قرار دارد و سومین پل بر روی این تنگه می باشد. این پل، منطقه گاریپچه (Garipce) در محدوده اروپایی را به پویرازکوی (Poyrazkoy) در محدوده آسیایی متصل می کند. در سال 2016، این پل افتتاح شده است و جدید ترین پل استانبول می باشد. این پل در رده دوم مرتفع ترین پل جهان با ارتفاع 322 متر قرار دارد. اولین پل، پل جاده ای میلو در فرانسه می باشد.
تاریخ : 31 تیر 1396 - 16:00 | توسط : laserthermal | بازدید : 385 | موضوع : وبلاگ | نظر بدهید

قوانین عجیب در آلمان


در هر زمانی مسافران به کشورها و شهرهای مختلف  سفر می کنند تا از زیبایی ها و جاذبه های گردشگری آنها بهرمند شوند و خاطرات بیادماندنی را برای خود رقم بزنند. هر کشوری آداب و رسوم و قوانین مربوط خود را دارد که رعایت نکردن آنها موجب ناراحتی ورنجش ساکنین آنها می شود. بنابراین بهتر است قبل از سفر به کشور یا شهری که مدنظر داریم اندکی با  قوانین آن آشنا شویم. ما در ادامه ی این مطلب می خواهیم شما را با برخی از قوانینی که در آلمان وجود دارد آشنا کنیم . با ما همراه باشید.
همه روزه افراد زیادی قصد سفر می کنند و به کشورها و شهرهای جدید وارد می شوند تا زیبایی هایی که تا به آن لحظه، وصف آن را ها را شنیده اند، از نزدیک ببینند و لمس کنند. اما یک کشور فقط در جاذبه ها و زیبایی هایش خلاصه نمی شود. هر کشوری در دنیا آداب رسوم، سنت ها، قوانین و یا شاید تابلوهایی دارد که قبل از ورود به آن کشور باید از آن ها مطلع شد. اما این دانستن، به حال یک گردشگر و مسافری که تنها چند روزی را در آن کشور اقامت می کند، چه سودی دارد؟ شاید برایتان جالب باشد که بدانید یک سری رفتارها ممکن است در کشوری که در آن زندگی می کنید، کاملا عادی و طبیعی باشد اما در کشوری که به آن سفر کرده اید، یک رفتار ناپسند و حتی یک جرم به حساب بیاید و عواقب بدی به همراه داشته باشد.

امروز از میان تمام کشورهای دنیا، دست روی آلمان می گذاریم تا با نبایدهایش آشنا شویم. در مطلبی که در ادامه می خوانید به کارهایی اشاره می کنیم که با انجام دادن آن ها، ممکن است از سوی مردمان آلمان، مورد سرزنش قرار گیرید و یا حتی به عنوان یک مجرم شناخته شوید.

۱- در دعواهای بالشتی شرکت نکنید
وقتی صحبت از پر و بالشت می شود اولین چیزی که به فکر می رسد شور و هیجان دعواهای بالشتی است. اما در آلمان حتی به این موضوع فکر هم نکنید. در قانون این کشور از بالشت به عنوان سلاح یاد می شود. در آلمان اگر شما با بالشت با کسی شوخی کنید و فرد دچار جراحت، هر چند خیلی کم هم بشود، از نظر قانون آلمان به فرد حمله کرده است. البته به استثنای روز ملی بالشت که مردم با شور و هیجان بسیاری به بالشت بازی مشغول می شوند و در پایان این جشن تمامی پرها را با دست جمع آوری می کنند.

۲- یک شنبه ها سر و صدا ممنوع است
دوست دارید آخر هفته ها کارهای خانه مثل سوراخ کردن دیوار برای قاب عکس را خودتان انجام دهید؟ اگر در آلمان زندگی می کنید و یا قصد سفر به این کشور را دارید، باید بدانید که در یک روز تعطیل، انجام چنین کارهایی ممنوع است. یکشنبه ها روز بدون سر و صدا در آلمان است و آلمانی ها برای استراحت خود و دیگران ارزش بسیاری قائل هستند. در این روز نباید آرامش همسایگان را با صدا های نا به هنجار مانند تمرین طبل، کار با ماشین چمن زنی و کار با دریل به هم زد. حواستان باشد که برای آرامش همه ارزش قائل باشید و روز تعطیلتان را به خود و دیگران تلخ نکنید.

۳- در رابطه با جنگ ها صحبت نکنید
آلمانی ها در رابطه با مسائل جنگ بسیار حساس هستند و اکثریت آن ها اعتقاد دارند که جنگ ها چیزی به جز خجالت برای آن ها به جای نگذاشته اند. مردم این کشور از توضیح دادن این موضوعات خسته شده اند و صحبت و سوال کردن در رابطه با این موضوع ها برای آن ها توهین محسوب می شود. مهم تر از همه به هیچ عنوان و هرگز از نازی ها یاد نکنید چون این کار در آلمان جرم محسوب می شود.

۴- درب منزل را به روی دودکش تمیزکن‌ها نبندید
در آلمان عده ای به شغلی جالب مشغول هستند؛ آن ها دودکش تمیز می کنند. این افراد به خانه ها می روند و دودکش ها را تمیز می کنندد. اگر شما مانع از ورود این افراد به خانه ی خود شوید، کار غیر قانونی انجام داده اید. آنها حتی بدون اطلاع هم می توانند برای تمیز کردن دودکش ها و چک کردن عدم انتشار گاز مونوکسید به خانه ها وارد شوند. همه ی آلمانی ها حتی اگر دودکش نداشته باشند، برای این سرویس پول پرداخت می کنند. این قانون در قرون وسطی مصوب شد. جالب است بدانید که در زمان نازی ها، هیتلر افراد مطمعنی را برای این کار انتخاب و از آن ها در شبکه جاجوسی اش استفاده می کرد. برخی از شهروندان آلمانی، انجمن هایی تشکیل دادند تا این کار که ریشه در تاریخ آلمان دارد را متوقف کنند.

جالب این است که هر ساله ۳۰۰ نفر از بلژیکی ها در اثر مسمومیت گاز فوت می کنند اما تا به حال این اتفاق در آلمان برای کسی رخ نداده است. شاید  تمیز کردن لوله ها آنقدر ها هم بد نباشد!

۵- بی ادب نباشید
در زبان انگلیسی هم مانند بسیاری از زبان های دنیا برای احترام بیشتر در مخاطب قرار دادن طرف مقابل، از ضمیر شما استفاده می کنند. آلمانی ها به احترام و رسمی صحبت کردن بسیار معروفند و اگر دوست دارید کسی را در این کشور تحت تاثیر قرار دهید حتما از ضمیر شما به جای تو استفاده کنید. در این کشور حتی با دوستان و کودکان هم رسمی صحبت کنید. به یاد داشته باشید که اگر در برخورد با یک مامور پلیس ادب را فراموش کنید، او می تواند شما را جریمه کند.

۶- اولین قسمت سرود ملی آلمان را نخوانید
آهنگ سرود ملی آلمان در سال ۱۷۹۷ توسط یوزف هایدن (Joseph Hayden) ساخته شد و در سال ۱۸۴۱ هنریچ هافمن (Heinrich Hoffman) شعر آن را سرود. این سرود در سال ۱۹۲۲ به عنوان سرود ملی آلمان به رسمیت شناخته شد. در زمان نازی ها، در آغاز این سرود متنی به عنوان این که آلمان از همه سرتر است، خوانده می شد. بعد از جنگ جهانی دوم آلمان خود را از نازی ها جدا کرد و از آن پس فقط قسمت های دیگر سرود را می خوانند.

خواندن قسمت های اول این سرود غیر قانی نیست اما شما با این کار باعث ناراحتی مردمان این کشور می شوید.

۷- هیچ گاه نگذارید که باک ماشین خالی شود
اگر با سرعت بالا در اتوبان های آلمان رانندگی می کنید، در نظر داشته باشید که باک ماشین شما مقداری بنزین داشته باشد. ایستادن در اتوبان علاوه بر این که کار خطرناکی است ممکن است منجر به جریمه شدن شما شود. در این کشور هیچ گونه قانونی برای داشتن باک خالی ماشین وجود ندارد اما ایستادن در اتوبان جریمه دارد. پلیس این کار را برای حواس‌پرت هایی انجام می دهند که بنزین زدن را فراموش می کنند.

۸- هیچگاه در خطوط مخصوص دوچرخه قدم نزنید
آلمان زیرساخت های بسیاری مناسب و عالی دارد و این امکانات تا حدی است که شاهد وجود خطوط مخصوص دوچرخه سوارها و پیاده ها در شهرهای مختلف این کشور هستیم. اما استفاده از این امکانات قوانین و اصولی را می طلبد؛ این نکته را بدانید در خط مخصوص به خود وارد شوید؛ اگر دوچرخه سوارید، به خطوط دوچرخه سوارها و اگر پیاده هستید به مسیر مخصوص پیاده ها بروید. اگر این قانون ساده را رعایت نکردید، منتظر عواقب آن باشید...

۹- وقت شناس باشید
آلمانی ها به دقت و به موقع بودنِ خود بسیار می بالند. این خصوصیت سبب شده تا آلمان یکی از موفق ترین کشورها در حوضه ی اقتصاد در اروپا باشد. تمام این مسائل و موفقیت ها از آلمانی ها انسانی هایی منظم و وقت شناس بسازد. این را بدانید که اگر با یک آلمانی قرار دارید، به هر ریسمانی که می توانید متوسل شوید تا به موقع سر قرار حاضر شوید. اگر به موقع برسید که اوضاع خوب پیش می رود اما اگر تاخیر داشتید، این را بدانید که شاید همه چیز آن طور که می خواهید، پیش نرود چرا که در همان ابتدا، باعث ناراحتی فرد مقابل شده اید.

۱۰- در خانه کفش به پا نکنید
در آوردن کفش قبل از ورود به خانه یکی از وجوه مشترک میان آسیا و برخی از کشور های اروپایی است. در آلمان میزبان ها در خواست می کنند تا کفش ها را قبل از ورود به خانه در بیاورید. آن ها معمولا در خانه کفش ها و صندل هایی مخصوص داخل خانه دارند. آلمانی ها دوست ندارند که گل و خاک خیابان ها به خانه ی آنها وارد شود.


تاریخ : 28 تیر 1396 - 14:00 | توسط : laserthermal | بازدید : 162 | موضوع : وبلاگ | نظر بدهید

لوکس ترین هتل های آنتالیا

یکی از زیباترین شهر های ترکیه آنتالیا می باشد. این شهر هر ساله افراد زیادی را از سرتاسر جهان به ترکیه می کشاند. قدم زدن  در سواحل زیبا ، دل انگیز و مدیترانه ای آنتالیا افراد را برای سفر به این شهر وسوسه می کند. آنتالیا علاوه بر زیبایی های گردشگری هتل های لوکس زیادی نیز دارد. در ادامه مطلب با ما باشید تا شما را با لوکس ترین هتل های ترکیه آشنا کنیم.
در ابتدا به چند نکته کلی در خصوص هتل های 5 ستاره  و لوکس آنتالیا که در زیر توضیحات ریز آنها را آورده ایم اشاره میکنیم در تمامی هتل های زیر ورود حیوانات خانگی ممنوع میباشد و شما نمیتوانید حیوانات خانگی خود را به همراه ببریدو همچنین تمامی هتل های زیر از نظر سایت بوکینگ ، هتل برتر شناخته شده است . در ادامه لیستی از هتل های لوکس ترکیه را برای شما شرح خواهیم داد


یکی از هتل های لوکس ترکیه در سفر به ترکیه که در رده ی گران قیمت آنتالیا ، هتل آکرا باروت است ، این هتل امکانات قابل توجهی دارد همانند استخر و جکوزی روباز ، مرکز سلامتی شامل سونا، حمام ترکی و طیف وسیعی از ماساژ، سالن بدنسازی و همچنین تمامی اتاق های این هتل تراسی با منظره کوه " توروس " دارد و از دکوراسیون زیبایی برخوردار است ،ا تلویزیون صفحه تخت، وای فای رایگان، سرویس 24 ساعته و ... نیز مثال هایی از امکانات رفاهی داخل اتاق های این هتل میباشد.به هر اتاق میتوانید حداکثر یک تخت اضافه کنید ، کودکان زیر دوسال رایگان اقامت میکنند. قبل از رزرو شرایط پیش پرداخت و یا استرداد وجه در مقابل لغو آن را مطالعه نمایید ، هزینه ی آن میانگین $51تا $192دلار میباشد و  پذیرش هتلاز ساعت 14:00  و تسویه اتاق  تا ساعت 12:00 امکان پذیر است . 1.7 کیلومتر تا مرکز خرید لورا ، 2.5 کیلومتر تا پارک Karaalioglu ، 3.2 کیلومتر تا برج ساعت و 4.8 کیلومتر تا موزه آنتالیا فاصله دارید.
آدرس: ترکیه، آنتالیا، لارا، آکرا باروت


" آی سی" در سفر به ترکیه و از هتل های لوکس ترکیه هتل گران قیمت دیگری است که تنها با 7 دقیقه پیاده روی به ساحل دریا رسیده اید ، همچنین باغ سرسبز، ساحل اختصاصی و استخر در فضای باز ، انواع ماساژ، آب گرم، حمام گل و لای، تفریحات ساحلیهم دارد که  به زیبایی آن اضافه میکند . در سفر به ترکیه بدانید که این هتل آرامش خاصی  دارد ، کودک زیر دوازده سال رایگان اقامت میکنند. قبل از رزرو شرایط پیش پرداخت و یا استرداد وجه در مقابل لغو آن را مطالعه نمایید ، هزینه آن در حدود  $171تا $698دلار میباشد و همچنین پذیرش هتلاز از هتل های ترکیه ساعت14:00 و تسویه آن تا ساعت 12:00 میباشد . 2 کیلومتر تا مرکز خرید آنتالیا پریمیوم مال ، 4.6 کیلومتر تا باغ پروانه آنتالیا ، 8.2 کیلومتر تا زمین گلف آنتالیا ، 8.3 کیلومتر تا لارا بیچ پارک ( پارک ساحلی لارا )  و 18 کیلومتر در سفر به ترکیه تا برج ساعت فاصله دارید .آدرس: ترکیه، آنتالیا، لارا، هتل آی سی.

در سفر به ترکیه یکی دیگر از انتخاب های خوب برای اقامت در آنتالیا از نمونه هتل های لوکس ترکیه ، هتل رگنوم کاریا گلف اند اس پس ای ریزورت ( Regnum Carya Golf & SPA Resort ) میباشد که در رده ی هتل های گران قیمّت میباشد و میانگین هزینه ی آن   $229 تا $1,105 دلار میباشد .امکانات هتل های لوکس ترکیه استخر در فضای باز، ماساژ، سونا، حمام بخار و ساحل اختصاصی ، اینترنت و پارکینگ رایگان ، اتاق های لوکس با منظره ای رو به دریای مدیترانه نیز از إمکانات این هتل از هتل های ترکیه میباشد.به هر اتاق میتوانید حداکثر یک تخت اضافه کنید ، کودکان زیر دوسال رایگان اقامت میکنند. قبل از رزرو شرایط پیش پرداخت و یا استرداد وجه در مقابل لغو آن را مطالعه نمایید ،با توجه به نوع اتاق متفاوت میباشد .در سفر به ترکیه پذیرش این هتل از ساعت 14:00 و همچنین تسویه تا ساعت 12:00میباشد،600 متر تا آنتالیا گلف کلاب
1.4 کیلومتر تا پارک سرزمین لجندز
2.7 کیلومتر تا گلف کرایا
17.1 کیلومتر تا ساحل لارا
11.3 کیلومتر تا گلوریا کلاب
 فاصله دارید .
آدرس: ترکیه، آنتالیا، بلک، رگنوم کاریا.

 
٤-در منطقه ی توریستی لارا هتلی با رنج فیمت متوسط وجود دارد ، هتل شروود ( *Sherwood Breezes Resort 5 ) نام دارد و میانگین هزینه ی آن $61 تا $496 دلار   میباشد،این هتل فضای بسیار عالی برای اقامت خانوادگی و همچنین فضائی عاشقانه برای زوج های جوان دارد  ، این هتل از هتل های لوکس ترکیه با تمامی إمکانات داری ٤٩٩ اتاق است که در ٣٣ هزار متر مربع  فضا ساخته شده است، چندین استخر دارد که با آب راهه هایی به هم متصل شده اند  همچنین 5 رستوران ، سالن های ورزشی، پارک آبی، نمایش و تاتر شبانه، کلوب شبانه، تاتر مخصوص کودکان ، وای فای و پارکینگ رایگان، استخر در فضای باز و سر بسته، حمام ترکی، انواع ماساژ، ساحل اختصاصی   از إمکانات فوق العاده این هتل میباشد ،به هر اتاق میتوانید حداکثر یک تخت اضافه کنید ، کودکان زیر دوسال رایگان اقامت میکنند. قبل از رزرو شرایط پیش پرداخت و یا استرداد وجه در مقابل لغو آن را مطالعه نمایید ،با توجه به نوع اتاق متفاوت میباشد . پذیرش هتل از ساعت 14:00 و همچنین تسویه تا ساعت 12:00میباشد، 15 کیلومتر تا پارکِ بودن ( Duden )
15 کیلومتر تا  مرکز خرید تراسیتی فاصله دارید

یکی دیگر از انتخاب های مناسب از هتل های ترکیه  در سفر به ترکیه و برای اقامت در آنتالیا ، اقامت در هتل دلوکس میباشد . این هتل  رستورانی بسیار مجهز دارد همراه با سرو   انواع غذاهای هندی، تایلندی، ژاپنی، ایتالیایی، مکزیکی و ترکی . با 4 دقیقه پیاده روی می توانید به ساحل برسید و از تفریحات ساحلی لذت بخشی را تجربه کنید . وای فای رایگان، حمام ترکی، بخار، انواع ماساژ، خدمات خشک شویی  نیز ار دیگر إمکانات آن میباشد . این هتل با پرداخت  میانگین  از  $59 تا $287 دلار  ، در رده ی هتل های گران قیمّت آنتالیا قرار دارد ، کودکان زیر دوسال رایگان اقامت میکنند. قبل از رزرو شرایط پیش پرداخت و یا استرداد وجه در مقابل لغو آن را مطالعه نمایید ،با توجه به نوع اتاق متفاوت میباشد . پذیرش هتل از ساعت 14:00 و همچنین تسویه تا ساعت 12:00میباشد، و توجه داشته باشید که در سفر به ترکیه این هتل از هتل های لوکس ترکیه امکان اضافه کردن تخت اضافی وجود ندارد،2.8 کیلومتر تا باغ پروانه آنتالیا
8.7 کیلومتر تا آبشار لوئر
10.3 کیلومتر تا آنتالیا گلف
16 کیلومتر تا برج ساعت
100 متر تا آنتالیوم مال فاصله دارید
آدرس: ترکیه، شهر آنتالیا، لارا.

هتل دیگری که شکل ظاهری آن شبیه کشتی است و نام آن تایتانیک است ، نیز هتل معروفی است ، در رده گران ها قرار دارد و هزینه میانگین آن   از $77 تا $407 دلار میباشد  از این هتل زیبا با 6 دقیقه پیاده روی میتوانید به ساحل زیبای مدیترانه برسید  ، ٤ رستوران لوکس دارد با ارائه بهترین خدمات و بهترین غذا ها ،اینترنت رایگان، 4 زمین تنیس و بسکتبال، اتاق هایی با پنجره های  بسیار بزرگ و دلباز و بالکن هایی با صندلی های لوکس از دیگر إمکانات این هتل است .کودکان زیر دوسال رایگان اقامت میکنند، همچنین برای کودکان زیر 6 سال به صورت رایگان تخت اضافی تعلق میگیرد. قبل از رزرو شرایط پیش پرداخت و یا استرداد وجه در مقابل لغو آن را مطالعه نمایید ،با توجه به نوع اتاق متفاوت میباشد . پذیرش هتل از ساعت 14:00 و همچنین تسویه تا ساعت 12:00میباشد،1.5 کیلومتر تا باغ پروانه آنتالیا
1.8 کیلومتر تا مرکز خرید آنتالیوم
4.4 کیلومتر تا آنتالیا بیچ پارک
6.9 کیلومتر تا آبشار رودن
13 کیلومتر تا پارک لند او لنجدز فاصله دارید.
آدرس: ترکیه، شهر آنتالیا، لارا.

٧-هتل محبوب دیگری که هم باغ اختصاصی دارد و هم استخر روبار و سرپًوشیده و هم چند قدم با ساحل فاصله دارد ، هتل  ملاس نام دارد ، هتلی است با إمکانات رفاهی عالی از جمله وای فای رایگان، سونا، زمین تنیس و والیبال، انواع ماساژ و بازی های سرگرم کننده.
و همچنین اتاق هایی با  تلویزیون صفحه تخت، صندلی های راحت، سرویس بهداشتی لوکس.در رده گران قیمّت ترین ها حساب میشود انهم با پرداخت ، میانگین $88 تا $1,099 دلار.کودکان زیر دوسال رایگان اقامت میکنند، همچنین برای کودکان زیر ١٢ سال به صورت رایگان تخت اضافی تعلق میگیرد. قبل از رزرو شرایط پیش پرداخت و یا استرداد وجه در مقابل لغو آن را مطالعه نمایید ،با توجه به نوع اتاق متفاوت میباشد . پذیرش هتل از ساعت 14:00 و همچنین تسویه تا ساعت 12:00میباشد.0 متر تا مرکز خرید آنتالیا پریمیوم
600 متر تا آنتالیا گلف کلاب
3.6 کیلومتر تا باغ پروانه آنتالیا
9.7 کیلومتر تا آبشار آتالیا لوئر
16.9 کیلومتر تا برج ساعت نیز فاصله دارید .
آدرس: ترکیه، شهر آنتالیا، لارا.

٨-ترندی نیز جز هتل های لوکس آنتالیا میباشد با رده ی قیمتی متوسط تنها با پرداخت  ، میانگین از $122 تا $568 دلار.وای فای رایگان، زمین تنیس، میز تنیس، امکان دوچرخه سواری در محوطه،استخر های روباز و سرپوشیده و همچنین ساحل اختصاصی در کنار دریای مدیترانه ، طراحی و دکوراسیون طبق مد روز ترکیه ،اتاق هایی با امکانات رفاهی مناسب از جمله تلویزیون، صندلی راحتی و ...از دیگر خدمات ارائه شده به میهمانان این هتل میباشد.کودکان زیر دوسال رایگان اقامت میکنند، همچنین برای کودکان زیر ١٢ سال به صورت رایگان تخت اضافی تعلق میگیرد. میتوانید تخت اضافه درخواست کنید قبل از رزرو شرایط پیش پرداخت و یا استرداد وجه در مقابل لغو آن را مطالعه نمایید ،با توجه به نوع اتاق متفاوت میباشد . پذیرش هتل از ساعت 14:00 و همچنین تسویه تا ساعت 12:00میباشد.3.1 کیلومتر تا مرکز خرید آنتالیا پریمیوم
6.1 کیلومتر تا باغ پروانه آنتالیا
6.6 کیلومتر تا آنتالیا گلف کلاب
7.6 تا پارک لند آف لجندز فاصله دارید .آدرس: ترکیه، شهر آنتالیا، لارا، اکسو.
آدرس: ترکیه، شهر آنتالیا، لارا، اکسو.٩-هتل دیگری در منطقه ی لارای آنتالیا قرار دارد که تنها 5٠٠ متر با ساحل اختصاصی اش فاصله دارد ، همچنین استخر روباز و سرپوشیده و پارک آبی هم دارد ، این هتل  به نسبت متوسط از نظر قیمّت ، هتل رویال وینگز نام دارد  میانگین هزینه آن  از$70 تا $557 دلار میباشد .وای فای رایگان، پارکینگ رایگان، سالن بدنسازی، استخر آب گرم، زمین تنیس، سالن بولینگ، اتاق هایی با دکوراسیون تماما چوب و دارای بالکن اختصاصی هستند. غذاخوری مجهزی هم به انواع خوراکی های سنتی ترکیه و بین المللی از إمکانات این هتل میباشد ، همچنین در این هتل هر شب برنامه و جشن های مختلفی به میهمانان ارائه میشود .کودکان زیر دوسال رایگان اقامت میکنند، همچنین برای کودکان زیر ٩ سال به صورت رایگان تخت اضافی تعلق میگیرد. همچنین کودکان زیر ١٢ سال با پرداخت ٧٠ درصد هزینه میتواند اقامت کنند ، میتوانید تخت اضافه درخواست کنید قبل از رزرو شرایط پیش پرداخت و یا استرداد وجه در مقابل لغو آن را مطالعه نمایید ،با توجه به نوع اتاق متفاوت میباشد . پذیرش هتل از ساعت 14:00 و همچنین تسویه تا ساعت 12:00میباشد.

200 متر تا مرکز خرید آنتالیا پریمیوم
2.9 کیلومتر تا باغ پروانه آنتالیا
6.5 کیلومتر تا لارا بیچ ( ساحل لارا )
9 کیلومتر تا آبشار دودن
10 کیلومتر تا آنتالیا گلف کلاب
فاصله دارید.
آدرس: ترکیه، شهر آنتالیا، لارا، رویال وینگز.

١٠-یکی از هتل های بلک آنتالیا که طرفدارات بسیاری دارد ، هتل کایا پلازا است. ساحل اختصاصی وسیعی دارد که در آن انواع تفریحات ساحلی موجود میباشد ،صندلی های مخصوی به آفتاب گرفتن و چترهای سایه بان و حمام دارد و  همچنین فضای سبز هتل بسیار خاص و دیدنی میباشد و دارای محل اختصاصی برای بازی کودکان هم می باشد.در زمان اوقات فراغت خود نیز میتوانید به بازی تنیس، دارت، غواصی مشغول شوید . اینترنت و پارکینگ رایگان، امکان استفاده از مترجم،  نیز از دیگر إمکانات این هال میباشد .این هتل در رده ی مران قیمّت ها میباشد میانگین هزینه آن  از $190تا $375 دلار میباشد، کودکان زیر دوسال رایگان اقامت میکنند همراه با تخت تاشو ، همچنین برای کودکان زیر ١٢ سال به صورت رایگان تخت اضافی تعلق میگیرد. میتوانید تخت اضافه درخواست کنید قبل از رزرو شرایط پیش پرداخت و یا استرداد وجه در مقابل لغو آن را مطالعه نمایید ،با توجه به نوع اتاق متفاوت میباشد . پذیرش هتل از ساعت 14:00 و همچنین تسویه تا ساعت 12:00میباشد.200 متر باشگاه گلف کایا ایگلز

500 متر تا آنتالیا گلف کلاب
1.1 کیلومتر تا باغ تالرنس ( Tolerance )
1.4 کیلومتر تا پارک لند آف لجندز
2.8 کیلومتر تا کلوب گلف کاریا فاصله دارید .
آدرس: ترکیه، شهر آنتالیا، بلک، کایا پلازا و گلف.


تاریخ : 27 تیر 1396 - 14:00 | توسط : laserthermal | بازدید : 176 | موضوع : وبلاگ | نظر بدهید

عجیب ترین بنای مذهبی در یونان

در این مطلب میخواهیم شما را با عجیب ترین و اسرار آمیزترین بناهای مذهبی یونان آشنا کنیم. ویژگی های زیادی توسط افراد مختلفی برای این بنا به کار برده شده است از جمله جادویی ، غیر عادی و.... در ادامه این مطلب با ما همراه باشید تا شما را بیشتر با این بنای شگفت انگیز آشنا کنیم.

وقتی عبارت سفر به اروپا به کار برده می شود، بسیاری از افراد ممکن است فکر کنند که منظور بازدید از جاذبه های طبیعی، تاریخی ، فرهنگی و… آن کشور است در صورتیکه بنای مذهبی متئورا در یونان فقط یکی از چندین جایی در قاره ی سبز است که به ما نشان می دهد اینطور نیست. به عبارت دیگر، بازدید از این بنا، تجربه ای از شکوه و عظمت طبیعت را در کنار تاریخ، معماری و آرزوی دیرینه ی انسان یعنی آرامش را به همراه دارد.

از زمان های بسیار دور مسیحیت، صخره های متئورا به عنوان جایی فوق العاده برای جدا شدن از دنیای پر هیاهو و بدست آوردن آرامش و تزکیه ی روح در یونان به شمار می آمده اند. متئورا در واقع صخره هایی عظیم و سخت هستند که بازدید از آنها خیلی بیشتر از دیدن چشم اندازی بدیع و مطبوع از طبیعت است. درواقع بنای مذهبی متئورا در یونان، یک مکان زیارتی و مقدس برای همه ی مسیحیان دنیا به شما می رود و در واقع حدود ۲۰۰۰ سال است که به همین گونه هم شناخته می شود.

صخره های غول پیکر متئورا در بالای شهر Kalambaka در ارتفاع ۴۰۰ متری قرار دارند. در بالای زیباترین این قله ها، بناهایی ساخته شده است که به دلیل ساختار عجیب و جایگاهشان، در فهرست جهانی یونسکو قرار دارند. در ابتدا تعداد این بناها، ۲۴ تا بود که با گذشت زمان و تاثیر عوامل مختلف، حالا فقط ۶ عدد از آنها باقی مانده است که بیشتر هم مربوط به قرن چهارده تا شانزده هستند.

این سازه ها توسط راهب هایی ساخته شده است که این منطقه از یونان را برای گوشه نشینی و عبادت انتخاب کرده بودند و در غارهای این منطقه بصورت جداگانه زندگی می کردند. بعد از اینکه این راهب ها به هم پیوستند، هر کدام تکه ای از مطالح این بنا را در طول ماه ها و سال ها به بالای این صخره های بردند و از نردبان و طناب برای بالا رفتن استفاده کردند. مسلما حتی بالا رفتن از این صخره ها بدون داشتن وسایل و تجهیزات به اندازه ی کافی خطرناک و مرگبار بود، چه برسد به حمل مواد و مصالح ساختمانی در هنگام بالا رفتن. به همین دلیل متاسفانه افراد زیادی در این راه مجروح و کشته شدند.

اما آنها مصمم بودند و می خواستند بنایی بسازند که هم جای بکری برای عبادت باشد و هم تحسین برانگیز، این صومعه هاحتی تا سال های اخیر هم به برق و آب دسترسی نداشتند و راهب ها سختی زیادی را تحمل می کردند. بنای مذهبی متئورا در یونان جایی است که قطعا ارزش بازدید دارد حتی اگر به دلایل مذهبی نباشد
هزینه ی ورودی به اتین صومعه به ازای هر نفر، ۳ یورو است.


تاریخ : 26 تیر 1396 - 13:00 | توسط : laserthermal | بازدید : 144 | موضوع : وبلاگ | نظر بدهید

عجیب ترین هتل های ایران

 

در تمام دنیا هتل های زیبا و شیک زیادی وجود دارد که هر ساله تعداد زیادی گردشگر را بسوی خود می کشاند. ایران از جمله این کشورها بشمار می آید . به نظر شما این هتل ها در کجای ایران میتوانند قرار داشته باشند؟ آب و هوای آنها چگونه است ؟ این هتل ها معمولا در مکان های بکر و خوش آب و هوایی قرار دارند، همین طور در جایی که شما را به کنجکاوی بکشاند و باعث شود شما برخیزید و در این طبیعت زیبا گردش کنید . دراین  مجال از شما میخواهیم تا با ما باشید و این هتل های عجیب در ایران را بشناسید.

هتل صخره ای لاله کندوان
آیا تابحال دلتون خواسته یک غار شخصی برای خودتون داشته باشین ومثل آدمهای اولیه ساعاتی رو در اونجا بگذرونین؟پس بهتون پیشنهاد میکنم به تبریز سفری داشته باشین و هتل صخره ای لاله کندوان رو از نزدیک ببینین.این هتل در دل کوه قرار گرفته.اتاقهای آنتمامی از سنگ تراشیده شده اند و میتوان آن را سومین هتل سنگی جهان نام برد.با دیدن این هتل از هتل های ایران و یا زیبا ترین هتل های ایران ،با شکل دیگری از معماری آشنا میشوید که تعجب هر بیننده ای را برمی انگیزد.از طبیعت زیبای کوهستان لذت میبرید و روستای کندوان رو از نزدیک مشاهده کنید.همچنین لذت چشیدن عسل کاملا طبیعی و گیاهان باخواص درمانی بسیار این محل رو بخودتون هدیه کنین.گردشگران و تورستهای زیادی به این منطقه سفر میکنند تا تجربه شیرین زندگی غار نشینی را امتحان کنند. شماهم این فرصت رو از دست ندین و در عجیب ترین هتل های ایران هم اقامت راحتی رو انتخاب کنین.

مشابه این هتل در ترکیه
شاید براتون جالب باشه که شبیه این هتل در ترکیه هم هست.ولی برای دیدن آن ناچارید هزینه بیشتری بپردازین.این هتل از زیبا ترین هتل ایران که هتل پنج ستاره یوناک در منطقه کاپادوکیا در  روستای اورگوپ کشور ترکیه.یک هتل سنگی مربوط به قرن پنجم میلادی که همه اتاقهای آن از سنگ ساخته شده.همچنین ستونهایش.یک هتل که درون 6غار متصل بهم ساخته شده ودر کل 300سوییت را در خود جای داده.چشم انداز تماشایی این هتل کوههایی ست که بنام جن وپری معروفند.

در آغوش خلیج فارس : هتل ترنج کیش
این هتل از زیبا ترین هتل های ایران ، هتل های دریایی در دنیا یکی از جاهاییست که طرفدارای زیادی دارن.خاطره شیرینی خواهد بود وقتی یک وعده غذایی دریایی  لذیذ را در رستورانی بدون سقف وچشم انداز دریا تناول کنین و زیرپاهاتون کفپوش شیشه ایی که ماهیها در جنب و جوشند.حالا که وسوسه شدین بذارین خوشحالتون کنم، میتونین یه سر به هتل ترنج کیش در آبهای نیلگون خلیج فارس بزنین.آنجا میتواند یک خاطره رویایی برای شما بسازد.یکی از زیباترین غروبهای آفتاب را میتوانید در همین هتل و در کشور عزیزمون به تماشا بشینین.میتونین یه دل سیر هوای تازه وسط دریا استنشاق کنین.شما میتونین در این هتل از عجیب ترین هتل های ایران ، روی کفه شیشه ای اتاقها راه برین و زیر پاهاتون دریای زیبا رو هم داشته باشین. اونم تو اتاق خودتون.خاطره این سفر کاملا ویژه وخاص خواهد بود.از دستش ندین.

تجربه ای به داغی شن های کویر : هتل های کویری بالی
آیا دوست دارین روی شن های آزاد و رها غلت بزنین؟اگر بله؟حتمایک شب در هتل کویری بالی اقامت کنین.یک تجربه استثنایی.این اقامتگاه کویری در بیابانک اصفهان قرار دارد.و بزرگترین هتل کویری مرکز ایران میباشد.با 32 اتاق،که تعدادی از اونها مثل هتل های دیگر داردای تخت و...میباشد.وباقی اتاق ها سنتی هستن.ودر اونها خبری از تخت ومیز وصندلی نیست وکاملاسنتی طراحی شدن.دیوارهای کاهگلی،لحاف های مخمل قرمز ورختخواب های پنبه ای قدیمی که دیدن آنها خاطره خوش خونه مادربزرگ هامون رو تداعی میکنه.یک شب پرخاطره ودیدن آسمان پرستاره کویر رو بخودتون وهمراهانتون هدیه کنین.شترسواری کنین و راه رفتن روی شن هارو با پای برهنه امتحان کنین.


 شبیه هتل بالی،هتل باب الشمس در دبی هم هست.در دل کویر قرار داره واز دکوراسیون کاملا عربی برخورداره. ساختمان آن بصورت قلعه سنتی طراحی شده،در آنجاهم میتونین تجربه شترسواری،ماشین سواری درکویر و... داشته باشین.هوای بی مثال این منطقه،لذت شنای در استخر  هتل را چند برابر میکند.

یک شب زیر سقف کپری
یه زمونی خونه های کپری نشونه فقر و نداری بود، اما اگه یک روز بهتون پیشنهاد بشه یه شب همچین جایی بخوابین جوابتون چیه؟ براتون جالب میشه یک روز ویک شب مثل قدیمیا زندگی کنین. هتل قلعه گنج کرمان تنها هتل کپری جهانه، یک اقامتگاه جذاب،خاص و ویژه. که هر سیاحی آرزو دارد تجربه اش کند. این هتل 30 اتاق دارد که همه شان از مصالحی مثل توپ یا لَهَر درخت نخل و درختچه ی داز تعبیه شده. که برای جهانگردان خارجی جالب توجه هست.باوجود معماری کاملا سنتی این هتل،تمام استانداردهای یک هتل امروزی هم در هتل قلعه گنج کرمان دیده میشود. این هتل کپری هیچ نوع آلودگی بومی ندارد و دوستدار طبیعت است.یه سبک متفاوت رو با اقامت در این هتل تجربه کنین.ماجراجویی کنین و با روش زندگی مردم این بلاد از نزدیک آشنا بشین.

هتلی به قدمت تاریخ: هتل بین المللی لاله بیستون
اگه انتخاب شما اینه که در دل یک مکان تاریخی،توریستی ایران زمین اقامت کنین، حاضرین این شانس رو از دست بدین؟ هتل بین المللی لاله بیستون کرمانشاه همین بغل گوشمونه. باورتون میشه؟ درست توی دل کوه بیستون، هشتمین اثر ثبت شده ایران قرار گرفته.بافرم چهار ایوان سنتی. تو یه منطقه کوهستانی وخوش آب وهوا .واقع در مساحت 6000 متری، گنجایش 100 مهمان را داراست. با گشودن پنجره ی اتاقتان،کوه بیستون باشکوه خودش چشماتون رو نوازش خواهد کرد.زیبایی و شکوه این مکان را،کاروان سرای لاله، کاخ نیمه تمام ساسانی،پل کهنه، پل کاروان سرای صفوی، کتیبه بیستون، پل خسرو ، پرستشگاه پارتی، مجسمه هرکول ،طاق بستان و غار شکارچیان کامل میکنن. برای علاقمندان به تاریخ ایرات زمین این هتل ایده آله. با دیدن جاهای ذکر شده، شاهد تاریخ غرورآفرین ایران خواهید بود. از دستش ندین.


تاریخ : 25 تیر 1396 - 12:00 | توسط : laserthermal | بازدید : 129 | موضوع : وبلاگ | نظر بدهید

پارک آبی جزایر قناری


یکی از معروف ترین پارک های آبی در جزیره ی قناری در اسپانیا قرار دارد . در مورد این جزیره و زیبایی هایش زبان قاصر است . هر ساله این جزیره مورد بازدید میلیونها توریست قرار میگیرد . با ما همراه باشید تا شما را با این پارک آبی بیشتر آشنا کنیم.

امرزو همراه کارناوال به تنریف، بزرگ ترین جزیره قناری بیایید و این بار از زاویه ای دیگر به قابلیت های این جزیره مشهور نگاهی بیاندازید. خودتان را آماده کنید، نفس ها را در سینه حبس کنید و بدن تان را برای ورود به «بهترین پارک آبی دنیا» گرم کنید! این بار قرار است هیجان را با وضوح و کیفیت اچ دی در پارک آبی سیام اسپانیا تجربه کرده و در کسری از ثانیه انبوهی از آدرنالین را درون خون خود جاری کنید. به خودتان وعده یک روز متفاوت را بدهید، چرا که قرار است با ترین های هیجان انگیز رو به رو شوید و روزی فراموش نشدنی را رقم بزنید.

همراه کارناوال بیایید تا تک تک بازی های پارک آبی سیام را امتحان کنیم و بارها از سر ذوق و کیف جیغ بکشیم.
چرا پارک آبی سیام؟


- بهترین پارک آبی در کل دنیاست!

- بازی هایی بی نظیر پیش روی شماست که در کل جهان لنگه ندارند!

- از برج ۳۰ متریِ قدرت به پایین سقوط می کنید و از دل کوسه ها خواهید گذشت!

- در قصر موج سیام، بلندترین موج های دست ساز بشر را با چشم می بینید.

- محلی برای تجربه هیجان با کیفیت بالاست.

- برای استراحت، اقامتگاه هایی فوق العاده مجهز و لوکس پیش روی شماست.

- هر آن چه که برای یک خوش گذرانی تمام عیار احتیاج دارید، در پارک آبی سیام خواهید دید.

آشنایی با پارک آبی سیام | Siam Park

به جرأت می توان گفت پارک آبی سیام، بهترین پارک آبی دنیاست که در جزیره تنریف کشور اسپانیا قرار دارد و لنگه اش را در هیچ جای دیگری از دنیا نمی توانید پیدا کنید. از زمان افتتاحیه این پارک آبی ۱۸.۵ هکتاری هنوز ۱۰ سالی هم نگذشته و به سرعت شهرتی جهانی پیدا کرده است. پارک آبی سیام به سبک تایلندی ساخته شده و هیجان را با بالاترین کیفیت در اختیار شما قرار می دهد. در پارک آبی سیام می توانید به بخش خانوادگی بروید و دسته جمعی خاطره ای خوش را برای خود رقم بزنید و یا مرزهای هیجان را در نوردید و به سراغ بخش «آدرنالین» پارک آبی بروید و لحظاتی بی مانند را برای خود به ارمغان بیاورید.

در مجموع ۳ بخش مختلف در پارک آبی سیام وجود دارد:

۱- بخش خانوادگی: سرسره ناگا، سرسره پیچی سواسدی، سرسره مار جنگل، زمین بازی شهر گمشده، قصر موج، سرسره های غول

۲- بخش آدرنالین: سرسره قیفی کیناری، سرسره تیوپی پیچ مکونگ، سرسره اژدها، سقوط آزاد برج قدرت، سرسره آتشفشان و سرسره سینگا

۳- بخش استراحت: ساحل سیام، رودخانه مای تای، بازار شناور، جزیره شیر دریایی، کلبه ها و ...

خوب است بدانید برای استفاده از سرسره های سیام احتیاجی نیست که شنا بلد باشید و در هر صورتی می توانید در بهترین پارک آبی دنیا کیف کنید و لذت ببرید. از امکانات قابل توجه پارک آبی سیام می توان به کلبه ها و آلاچیق ها، رستوران ها و کافه های مختلف، مغازه هدیه، پارکینگ، وایفای رایگان و ... اشاره کرد.

یکی از ویژگی های جالب توجه سیام، دمای آب در این پارک آبی می باشد که به طور ثابت روی ۲۵ درجه سانتیگراد نگه داشته می شود. از همین رو پارک آبی سیام را اولین پارک آبی می دانند که به این فناوری مجهز شده و آب و هوای مجموعه تفریحی روباز خود را کنترل می کند.

جالب است بدانید مجموعه تفریحی سیام نخستین پارک آبی سبز جهان می باشد که به بهترین نحو ممکن از منابع موجود استفاده می کند. به طور مثال برای تأمین آب سرسره ها و تفریحات آبی سیام از آب دریا استفاده شده که پس از طی کردن مرحله نمک زدایی، وارد سیستم پارک آبی می شود. اما نکته جالب توجه درباره این فرآیند آن است که پس از ورود به پارک آبی، برخلاف دیگر مناطق دنیا، آب استفاده شده دور ریخته نمی شود بلکه تصفیه شده و برای آبیاری گیاهان پارک آبی سیام مورد استفاده قرار می گیرد!

در کنار این موارد، پارک آبی سیام رکوردهایی مخصوص به خود دارد که از آن جمله می توان به بزرگ ترین مجسمه اژدها در دنیا، متفاوت ترین رودخانه آرام دنیا که گاه بلندی فراز و نشیبش به ۸ متر می رسد، بزرگ ترین موج دست ساز بشر با ارتفاع ۳.۳ متر، پارکی با متنوع ترین سرسره های آبی جهان، بزرگ ترین سازه تایلندی جهان در خارج از آسیا و البته کسب عنوان بهترین پارک آبی دنیا در چندین سال پیاپی اشاره کرد.

با نگاهی به این افتخارات و رکوردها، دیگر پارک آبی سیام تنها یک مجموعه تفریحی ساده به نظر نمی رسد و وقت آن است که به دل هیجان و شادی برویم و تفریحات این مجموعه را از نزدیک ببینیم و لمس کنیم.

شما با کلیک بر روی لیک زیر می توانید گشت و گذاری مجازی در پارک آبی سیام را تجربه کنید:

پارک آبی سیام
بخش های مختلف پارک آبی سیام

 همان طور که گفتیم پارک آبی سیام از بخش های مختلفی تشکیل شده که هر یک در نوع خود بی نظیرند و طرفداران خاص خود را دارند. همراه کارناوال باشید تا با هم به تک تک این بخش ها و بازی هایی که در خود جای داده اند، سر بزنیم:

بخش خانوادگی

 در قسمت خانوادگی در مجموع ۶ سرسره و بخش تفریحی مختلف دیده می شود که برای یک دورهمی هیجانی و خانوادگی فوق العاده است. علاوه بر این یک زمین بازی مخصوص کودکان در این قسمت به چشم می خورد. در کل تفریحات سرسره های بخش خانوادگی عبارت اند از:

 سرسره سرعتی ناگا

سرسره سرعتی ناگا را انتخاب کنید تا در یک مسابقه دوستانه، هیجان را از نزدیک ببینید و بی امان جیغ بکشید!

محدودیت قد: حداقل ۱۱۰ سانتی متر

ساعات کار: ۱۰ تا ۱۸

سرسره پیچی سواسدی | Sawasdee

 یکی از سرسره های اختصاصی پارک آبی سیام، سرسره پیچی سواسدی است که با خیال راحت می توانید به کودکان تان اجازه بدهید تفریح بپردازند و در سرسره های مخصوص خود کیف کنند. این سرسره ها شکلی قیف مانند دارند که در ابتدا بچه ها سوار تیوپ می شوند و در بالای شکل قیفی سرسره چند دور، یواش سر می خورند تا آن که در نهایت وارد سرسره لوله ای نسبتا شیبداری می شوند و لحظه های کودکانه و شادی را تجربه می کنند.

محدودیت قدی برای استفاده از این سرسره وجود ندارد.

* سرسره های مار جنگل | Jungle Snake

با سرسره های مار و با یک ماجراجویی توامان با شتاب و ضربان بالای قلب به اعماق جنگل پارک آبی سیام بروید! انتخاب با شماست که کدام مار را شکار کنید و سوار بر پشت آن به دل جنگل سفر کنید!

برخی از سرسره های ماری شکل، رو باز هستند و می توانید در حین سُر خوردن مناظر اطراف را هم دید بزنید و از زیبایی های اطراف لذت ببرید. برخی از سرسره ها دوتایی هستند و می توانید هیجان تان را با همراه خود تقسیم کنید و برخی دیگر سرپوشید. و با ورود به سرسره با چشم بسته به استقبال سرعت می روید!

حداقل قد: حداقل ۱۱۰ تا ۱۲۰ سانتی متر

 ساعات کار: ۱۰ تا ۱۸

زمین بازی شهر گمشده | The Lost City

پارک آبی سیام انبوهی از شگفتی ها و سوپرایزها را در آستینش برای انواع بازدیدکنندگان و طرافدارن خود دارد. زمین بازی شهر گمشده جایی است که کودکان همراه شما می توانند چند ساعت را در میان بازی های مناسب سن خودشان بگذرانند و شما فرصت آن را داشته باشید که به سراغ بازی های هیجان انگیز و مناسب خودتان بروید.

شهر گمشده با ۱۵ سرسره مختلف، چندین برج، پل، شبکه و آبشار برای سرگرمی تمام بچه ها جذاب است و علاوه بر این ها یک استخر مخصوص نوزادان و کودکان بسیار کم سن و سال شما دارد که در کل جزایر قناری اسپانیا بی مانند است.

* قصر موج | The Wave Palace

 پارک آبی سیام افتخارات و جذابیت های بسیاری دارد، اما قصر موج و موج های بلند و منحصر به فردش داستان دیگری دارند.

شما در قصر موج سیام، خود را برابر بلندترین موج های مصنوعی دنیا خواهید دید و می توانید بهترین موج سواری عمرتان را رقم بزنید.

برای رزرو و استفاده از وسایل موج سواری باید از پیش با مسئولین پارک آبی سیام ارتباط برقرار کنید.

دمای آب: ۲۴ درجه سانتیگراد

اطلاعات تماس برای رزرو:

تلفن: ۰۰۰ ۰۷۰ ۸۲۲ ۳۴+

قصر موج
* سرسره های غول | The Giant

سرسره های غول جایی است که دیگر خبری از محدودیت نیست و دست در دست کودکان خود می توانید یک سرسره بازی مهیج و متفاوت را امتحان کنید. با سرسره های غول، که به راستی ابعادی غول مانند دارند و در نوع خود بزرگ ترین در دنیا محسوب می شوند، به درون دنیایی از افسانه و هیجان وارد می شوید.
* سرسره های غول
۲) بخش آدرنالین

 در این بخش ۷ بازی هیجان انگیز در انتظار شما هستند تا این بار معنی تازه ای برای هیجان را در ذهن خود تعریف کنید!
* سرسره قیفی کیناری | Kinnaree

برای کشف رمز و راز نفس گیر سرسره کیناری آمده اید؟ قول می دهم نمونه اش را در هیچ جایی ندیده اید و این فراز و نشیب هیجان انگیز را برای اولین بار کشف می کنید. نفس خود را حبس کنید و برای پیچ و واپیچ غیر منظره کیناری و طول ۲۱۳ متری اش آماده باشید.

محدودیت قد: حداقل ۱۲۵ سانت

* سرسره تیوپی پیچ مکونگ | Mekong Rapids

یکی از بهترین بازی های هیجان انگیز و دورهمی پارک سیام، سرسره تیوپی پیچ مکونگ است که با پیچ هایی غیر قابل پیش بینی و جذاب برای بالا بردن ضربان قلب شما آماده است. جالب است بدانید که این سرسره خارق العاده نمونه کوچک و جذابی از رودخانه خروشان و بلند مکونگ است که یکی از اصلی ترین رودخانه های جهان به حساب می آید و در جنوب شرق آسیا قرار دارد.

محدودیت قد: حداقل ۱۱۰ سانتی متر  
* سرسره اژدها | Dragon

با سرسره اژدها، یک بار دیگر با دوستانتان درون تیوپی چهار نفره بنشینید و این بار هیجانی دیگر را رقم بزنید. در سرسره اژدها قیفی عمودی در انتظار شماست و پس از گذر از تونلی پر فراز و نشیب، سقوطی منحصر به فرد، در کسری از ثانیه، آدرنالین شما را بالا می برد.

طول سرسره: ۱۰ متر

محدودیت قد: حداقل ۱۲۵ سانتی متر

* سقوط آزاد برج قدرت | Tower of Power

دیگر سرسره های پیچ در پیچ و گرم کردن بس است! اگر از آن عاشقان سینه چاک هیجانید، بدون هیچ فکر دیگری در صف سقوط آزاد برج قدرت بایستید و خودتان را برای سقوطی از ارتفاع ۳۰ متری و سر خوردن با سرعت ۸۰ کیلومتر در ساعت آماده کنید! در این سرسره بی مانند ۷۶ متر را طی می کنید و در انتها به عنوان جایزه از میان آکواریوم کوسه ها و سفره ماهی ها عبور می کنید.

طول سرسره: ۷۶ متر

محدودیت سن و قد: حداقل ۱۴ سال ، حداقل ۱۴۰ سانتی متر
سقوط آزاد برج قدرت
* سرسره آتشفشان | The Volcano

به ماجراجویی در دل زمین و گشت و گذار درون آتشفشان علاقه دارید؟ پس سرسره آتشفشان را از دست ندهید!

سرسره هایی که به ناگاه شما را به درون آتشفشانی رانده و رعد و برق و آتش را به هر طرف پرتاب می کنند.

یکی دیگر از مزیت های سرسره آتشفشان این است که باز هم هیجانی دست جمعی را می توانید برای خودتان رقم بزنید.

محدودیت قد: حداقل ۱۲۵ سانتی متر

توی خط اول میگی سرسره بعد توی خط دوم میگی سرسره ها، بلااخره چندتاس؟ یه دونه یا چندتا سرسره؟
سرسره سینگا | Singha

و حالا وقت آن است که به سراغ جدیدترین سرسره بهترین پارک آبی جهان برویم: سرسره سینگا.

اگر به هر دلیل قرار است یکی از سرسره های پارک آبی سیام را نادیده بگیرید، قطعا سینگا آن گزینه نیست، چرا که تجربه ای بی نظیر را برای شما رقم می زند و می توانید با سرعتی دیده نشده، مسیری طولانی را پشت سر بگذارید.

سینگا، با مسیر عجیب و غریبش شما را به سفری بدیع و پر آدرنالین دعوت می کند که تا به حال حتی به ذهنتان هم نرسیده است. سینگا بیش از آن که یک سرسره آبی باشد، شبیه ترنی آبی است! در این مسیر ترن شکل، اگر سرعتتان به شما فرصت دهد، می توانید نگاهی هم به مناظر پارک آبی سیام بیاندازید. اما باور کنید! در سرسره سینگا یا باید نفس خود را حبس کرده و یا مدام هیجان را طور دیگری لمس کنید!

سینگا با طول منحصر به فرد ۲۴۰ متری و ۱۴ تغییر جهت ناگهانی، ترکیبی از هیجان و تفریح را برای شما مجسم می کند. با ترن آبی سینگا در کسری از ثانیه ۶ متر صعود می کنید و در کسری دیگر ناگهان ۱۸ متر سقوط!

طول سرسره: ۲۴۰ متر

محدودیت قد: حداقل ۱۲۵ سانتی متر
سرسره سینگا
۳) بخش استراحت

در این قسمت ۵ بخش مختلف به چشم می خورد که در میان انواع و اقسام بازی های هیجانی پارک آبی سیام، گزینه های مناسبی برای تازه کردن نفس و قدری استراحت هستند.
* رودخانه مای تای | Mai Thai River

رودخانه آرام مای تای، جایی است که می توانید سفر طولانی را درون پارک آبی سیام آغاز کنید و از مناظر ساحلی و گیاهانش لذت ببرید. مای تای را می توانید تکی تجربه کنید و یا با همراه تان در نوردید و البته خوشی های مسیر پر پیچ و خم شما را به قدری سرگرم می کند که متوجه نمی شوید چگونه ۱ کیلومتر راه را پشت سر گذاشتید. البته بخش پایانی رودخانه مای تای را نباید از قلم انداخت، وقتی که با تیوپ یک نفره یا دو نفره خود وارد آکواریومی عظیم می شوید و می توانید از شکوه کوسه ها و سفره ماهی ها لذت ببرید.

طول سرسره: ۱ کیلومتر

دمای آب: ۲۴ درجه سانتیگراد

محدودیت قد: حداقل ۱۱۰ سانتی متر، زیر ۱۱۰ سانتی متر تنها با استفاده از جلیقه نجات
رودخانه مای تای

ساحل سیام | Siam Beach

در ساحل وسیع و جذاب سیام، سفیدترین و شفاف ترین شن در تمام جزایر قناری را خواهید دید. این محوطه که در واقع ساحل اختصاصی پارک آبی سیام است، مکانی مناسب برای استراحت و بیرون کردن خستگی از تن است.

در ساحل سیام علاوه بر دسترسی به دریا، استخری فوق العاده و قصر موج پارک نیز به چشم می خورند.

دمای آب: ۲۴ درجه سانتیگراد
ساحل سیام
* بازار شناور | Floating Market

اگر تا به حال گذرتان به تایلند افتاده باشد و یا درباره این کشور اطلاعاتی داشته باشید، حتما بازارهای شناور و جذاب تایلندی را هم دیده اید. بازارهای شناور در واقع فروشندگان سنتی تایلندی هستند که محصولات کشاورزی خود را روی رودخانه ها و درون قایق های خود به فروش می رسانند.

در پارک آبی سیام می توانید نمونه ای کوچک و مشابه از بازارهای شناور تایلندی را ببینید و ساعاتی را درون آن تفریح کنید.

ساعات کار: ۱۰ تا ۱۸

* جزیره شیردریایی | Sea Lion Island

به محض این که وارد بهترین پارک آبی دنیا شوید، می توانید حرکات نمایشی شیرهای دریایی را به تماشا بایستید. برای دوست شدن و دیدن این موجودات دوست داشتنی محدودیتی ندارید می توانید تمام روز به سراغشان بروید.

ساعات فعالیت: تمام روز
جزیره شیر دریایی
* کلبه ها | Cabanas

 انواعی از آلاچیق، کلبه و ویلاهای اختصاصی در پارک آبی سیام به چشم می خورد که برای استراحت می توانید روی آن ها حساب کنید. در هر کلبه مجموعه ای از امکانات همچون ننو، حمام، حوله، کولر، مبل، یخچال و تلویزیون به چشم می خورد.

البته قسمت های اختصاصی تری همچون ویلاهای وی آی پی وجود دارد که در بخش ساحل پارک آبی سیام قرار گرفته اند. در این ویلاهای منظره و چشم انداز فوق العاده در پیش روی شما قرار می گیرد و امکاناتی چون جکوزی، تخت های آفتاب گرفتن، اتاق سولار، حمام، حوله، کولر، مبل، یخچال و تلویزیون به چشم می خورد.

خوب است بدانید که می توانید این اقامتگاه ها را رزرو کرده و از خدمات رستوران ها هم استفاده کنید.

ظرفیت: بسته به نوع اقامتگاه بین ۲ تا ۱۰ نفر
کلبه های پارک آبی
کلبه های پارک آبی
کلبه های پارک آبی
رستوران های پارک آبی سیام

پس از این همه هیجان و خوش گذرانی، وقتی را هم برای بازیابی انرژی خود بگذارید و به سراغ رستوران ها و کافه ها بروید. در مجموع ۵ کافه و رستوران در پارک آبی سیام به چشم می خورد که عبارت اند از:

۱- رستوران بیچ کلاب | Beach Club Restaurant: تنها رستوران موجود در این پارک آبی وسیع در ساحل سیام قرار دارد و با ظاهری تایلندی از شما استقبال می کند. مرغ های سوخاری، همبرگرهای آبدار و سیب زمینی سرخ کرده های پارک آبی سیام را از دست ندهید.

۲- کافه تی هوس | Tea House: در کافه تی هوس می توانید طیف متنوعی از نوشیدنی ها چون چایی، قهوه و شیرینی جات و دسرها را برای خود انتخاب کنید.

۳- کافه سوئیت سیام | Sweet Siam: خودتان را مهمان بهترین کیک، شیرینی و بستنی ها در کافه سوئیت سیام کنید.

۴- کافه بیچ بار | Beach Bar: در کافه بیچ بار که در ساحل سیام قرار گرفته، انواعی از نوشیدنی های خنک و هات داگ ها پیش روی شما قرار دارد.

خوب است بدانید که ورود هر گونه خوراکی و نوشیدنی به پارک آبی سیام ممنوع است.

هزینه های مربوط به رستوران ها پارک آبی سیام، در ادامه مطلب و در بخش هزینه ها ذکر شده است.
رستوران پارک آبی سیام
امکانات و خدمات

در بهترین پارک آبی جهان، مجموعه ای از امکانات و خدمات به چشم می خورند که می توانید از آن ها استفاده کنید:

 خدمات رایگان: استفاده از تیوپ ها، جلیقه های نجات، تخت ها و چترها رایگان است و هزینه آن ها به هنگام ورود و همراه با هزینه ورودی پرداخت شده است.

وایفای رایگان: در کل پارک آبی وسیع سیام می توانید از خدمات وایفای رایگان و پرسرعت بهره ببرید.

جای پارک: تعداد مشخصی جای پارک در پارکینگ سیام وجود دارد که با هزینه ۳ یورو (حدود ۱۲ هزار تومان) می توانید از آن ها استفاده کنید.

دوش و اتاق تعویض لباس: می توانید به رایگان از اتاق های تعویض لباس و دوش های پارک آبی سیام استفاده کنید.

اجاره کمد و حوله: اگر وسایل شما بسیار زیاد است، می توانید از کمدهای پارک استفاده کرده و آن ها را اجاره کنید. همچنین اگر به هر دلیلی با خود حوله نیاورده اید، امکان اجاره حوله در پارک آبی سیام وجود دارد.

هزینه ها:

کمد کوچک: ۳ یورو (حدود ۱۲ هزار تومان)

کمد بزرگ: ۵ یورو (حدود ۲۲ هزار تومان)

حوله: ۳ یورو (حدود ۱۲ هزار تومان)

بر هر کدام به میزان ۵ یورو نیز باید بیعانه بپردازید.

مغازه هدیه: می توانید هدایا و سوغاتی های خود را در بخش بازارهای شناور و از قایق های تایلندی پارک تهیه کنید و با خاطره ای خوش به خانه برگردید.
پارک آبی سیام
هزینه های ورود به پارک آبی سیام

برای استفاده از خدمات پارک آبی سیام مجموعه ای از بلیت های مخصوص، معمولی و ... وجود دارد که بلیت های مخصوص، هر یک به همراه امکانات متنوعی می باشند. خوب است بدانید که این بلیت ها برای گردشگران و شهروندان اسپانیایی قیمت های متنوعی دارند. در ادامه هزینه انواع بلیت های یک روزه ذکر شده است.

بلیت های وی آی پی (بزرگسال و کودک): ۱۱۹ یورو (حدود ۵۲۳ هزار تومان)

بلیت وی آی پی (شهروندان): ۹۰ یورو (حدود ۳۹۶ هزار تومان)

بلیت ورودی بزرگسالان (گردشگر): ۳۵ یورو (حدود ۱۵۴ هزار تومان)

بلیت ورودی کودکان (گردشگر): ۲۴ یورو (حدود ۱۰۵ هزار تومان)

بلیت ورودی بزرگسالان (شهروند): ۱۹.۵ یورو (حدود ۸۶ هزار تومان)

بلیت ورودی کودکان (شهروند): ۱۳.۵ یورو (حدود ۶۰ هزار تومان)

 بلیت های طلایی بزرگسالان گردشگر (۱): ۵۲ یورو (حدود ۲۲۹ هزار تومان)

بلیت های طلایی کودکان (گردشگر): ۳۷ یورو (حدود ۱۶۳ هزار تومان)

بلیت های طلایی بزرگسالان (شهروند): ۳۹ یورو (حدود ۱۷۲ هزار تومان)

بلیت های طلایی کودکان (شهروند): ۲۸ یورو (حدود ۱۲۳ هزار تومان)

بلیت ورودی + رستوران بزرگسالان (گردشگر): ۴۷ یورو (حدود ۲۰۷ هزار تومان)

بلیت ورودی + رستوران کودکان (گردشگر): ۳۱ یورو (حدود ۱۳۷ هزار تومان)

بلیت ورودی + رستوران بزرگسالان (شهروند): ۳۱.۵ یورو (حدود ۱۳۹ هزار تومان)

بلیت ورودی + رستوران کودکان (شهروند): ۲۰.۵۰ یورو (حدود ۹۰ هزار تومان)

بلیت های شبانه بزرگسالان (۲): ۳۵ یورو (حدود ۱۵۴ هزار تومان)

بلیت های شبانه کودکان (گردشگر): ۲۴ یورو (حدود ۱۰۵ هزار تومان)

بلیت های شبانه کودکان (شهروند): ۱۳.۵ یورو (حدود ۶۰ هزار تومان)

بلیت های روز و شب (۳): ۶۰ یورو (حدود ۲۶۴ هزار تومان)

 بلیت های روز و شب کودکان (گردشگر): ۴۱.۵ یورو (حدود ۱۸۳ هزار تومان)

 بلیت های روز و شب کودکان (شهروند): ۲۳ یورو (حدود ۱۰۱ هزار تومان)

بلیت سرویس بزرگسالان: ۱۳.۵ یورو (حدود ۶۰ هزار تومان)

بلیت سرویس کودکان ۶ تا ۱۱ سال: ۸ یورو (حدود ۳۵ هزار تومان)

++ علاوه بر بلیت های یک روزه، انواع دیگری از بلیت های دو قلو و کارت اشتراک سالانه وجود دارد که خدمات قابل توجهی دارند. به طور مثال با کارت های دو قلو می توانید از باغ وحش لورو پارک نیز بازدید کنید. طیف هزینه این بلیت ها بسته به امکانات و سن افراد بین ۶۰ تا ۴۱ یورو (حدود ۱۸۰ هزار تا ۲۶۴ هزار تومان) می باشند.

قوانین:

- ورود تمامی کودکان زیر ۳ سال به پارک آبی سیام رایگان است و هزینه ورودی کودکان ۳ تا ۱۱ سال نیز با تخفیف ویژه ای همراه می باشد.

- با داشتن بلیت های دو قلو ورود کودکان زیر ۶ سال رایگان بوده و تخفیف ویژه ای برای کودکان ۶ تا ۱۱ سال در نظر گرفته می شود.

- تمام کودکان و نوجوانان زیر ۱۸ سال تنها به همراه بزرگسالان امکان ورود به پارک آبی سیام را دارند.

- برای ورود به پارک آبی سیام، حتما باید از بلیت خود پرینت بگیرید.

- به هنگام ورود به این پارک آبی باید مدارک شناسایی کافی به همراه داشته باشید، از این مدارک برای تشخیص هویت شما و تطبیق با بلیت استفاده می شود.

پاورقی

۱- بلیت های طلایی علاوه بر هزینه بلیت ورودی، شامل هزینه رستوران نوشیدنی و حوله می شوند.

۲- بلیت های شبانه مخصوص ساعت ۲۰ تا ۲۴ می باشند و به همراه برنامه هایی خاص چون کنسرت و اجرای موسیقی اجرا می شوند. این بلیت ها تنها در ایام نیمه اول سال به فروش می رسند.

۳- با استفاده از بلیت ها روز و شب، صبح از ساعت ۱۰ تا ۱۸ بعداز ظهر می توانید در پارک آبی باشید و شب هنگام ساعت ۲۰ می توانید دوباره به پارک آبی سیام بازگردید.
پارک آبی سیام
دسترسی و اطلاعات بازدید

پارک آبی وسیع سیام در جزیره تنریف، بزرگ ترین و پر جمعیت ترین جزیره از مجموعه جزایر قناری قرار دارد. جزیره تنریف حدود ۳۷ شهر و روستا را در خود جای داده و سالانه حدود ۵ میلیون گردشگر  را به دلیل جاذبه های مختلفش به خود جذب می کند. بنابراین طبیعی است که جزیره تنریف امکانات قابل توجهی داشته و دسترسی به این جزیره از دیگر شهرها مناسب باشد. به طور مثال خوب است بدانید که روزانه پروازهایی از شهر مادرید به مقصد تنریف وجود دارد و می توانید در حدود ۳ ساعت خود را به این جزیره معروف برسانید. از فرودگاه تنریف نورته تا پارک آبی سیام نیز کم تر از یک ساعت راه در پیش روی خود دارید.

در جزیره تنریف برای دسترسی به پارک آبی سیام می توانید از گزینه های مختلفی استفاده کنید:

۱- اتوبوس های رایگان سیام: پارک آبی سیام برای رفاه مشتریان خود اتوبوس های دو طبقه رایگانی دارد که با استفاده از آن ها می توانید خود را به بهترین پارک آبی دنیا برسانید. این اتوبوس های رایگان در نقاط مختلفی از جزیره تنریف توقف دارند و در شهرها و سواحلی مانند لوس کریستونوس (Los Cristianos)، لاس آمریکاس (Las Américas) و کوستا آدهه (Costa Adeje) مسافران را سوار می کنند.

برای اطلاعات بیش تر از زمان و نحوه دقیق دسترسی به اتوبوس های رایگان سیام، از طریق زیر اقدام کنید:

تلفن: ۰۰ ۰۰ ۰۷ ۸۲۲ ۳۴+

ایمیل: rp@siampark.net

۲- سرویس های مخصوص سیام: در صورتی که قصد دارید از فرودگاه یا نقاط دورتری از شهر به پارک آبی سیام بروید، استفاده از سرویس های مخصوص سیام توصیه می شوند. البته به یاد داشته باشید که باید از ۴۸ ساعت پیش برای رزرو و هماهنگی اقدام کنید. خوب است بدانید که این سرویس ها از شمال و جنوب جزیره تنریف حرکت می کنند.

هزینه سرویس ها:

بزرگسالان: ۱۳.۵ یورو (حدود ۶۰ هزار تومان)

کودکان ۶ تا ۱۱ سال: ۸ یورو (حدود ۳۵ هزار تومان)

کودکان ۰ تا ۵ سال: رایگان

 اطلاعات تماس:

تلفن: ۸۴۱ ۳۷۳ ۹۲۲ ۳۴+

۳- ماشین: می توانید با ماشین نیز خود را به پارک آبی سیام برسانید. به طور مثال برای آن که از شهر سانتا کروز، مرکز جزیره تنریف به سیام برسید، باید وارد بزرگراه جنوبی TF-۱ شده و سپس از خروجی های ۷۳ یا ۷۴، به سوی پارک آبی سیام بروید. اگر در شهر آجه هستید، باید وارد بزرگراه جنوبی TF-۱ شده و با استفاده از خروجی ۷۳ خود را به پارک آبی سیام برسانید.

ساعات بازدید:

از ۱ می تا ۳۱ اکتبر (۱۱ اردیبهشت تا ۹ آبان): ۱۰ تا ۱۸

از ۱ نوامبر تا ۳۰ آپریل (۱۰ آبان تا ۱۰ اردیبهشت): ۱۰ تا ۱۷

فاصله و مسیر شما تا پارک آبی سیام اسپانیا

    مسافت و مسیر های پرتردد

نمایش جاذبه های گردشگری نزدیک
دانستنی هایی از پارک آبی سیام

۱- مدیر پارک آبی سیام، کریستوف کیسلینگ پیش از آن که ساخت پارک آبی سیام را آغاز کند، دو سال بر روی بررسی ایده های مختلف زمان گذاشت و ۷۵ پارک آبی را در سرتاسر جهان از نزدیک دید.

۲- کیسلینگ برای آن که از اسم «سیام» و موضوع این پادشاهی باستانی برای پارک آبی خود استفاده کند، به صورت رسمی از خانواده سلطنتی تایلند اجازه گرفته بود.

۳- ساخت پارک آبی سیام در سال ۲۰۰۴ میلادی آغاز شد و قرار بود در اردیبهشت سال ۲۰۰۷ به اتمام برسد.

۴- ساخت پارک آبی سیام طبق برنامه پیش نرفت و در نهایت در ۱۷ سپتامبر سال ۲۰۰۸ به بهره برداری رسید.

۵- هزینه ساخت پارک آبی سیام ۶۲ میلیون یورو (حدود ۲۷۳ میلیارد تومان) برآورد می شود.

۶- در مراسم افتتاحیه پارک آبی سیام، شاهزاده تایلندی نیز حضور داشت.

۷- یکی دیگر از برنامه های پارک آبی سیام آن بود که سرسره سینگا از ابتدا جز بازی ها و تفریحات پارک باشد، اما این سرسره به برنامه نرسید و بعدها اضافه شد.

۸- پارک آبی سیام تنها در طی ۶ سال به شهرتی جهانی دست یافت.

۹- در اطراف پارک آبی سیام نزدیک ۱۵۵ هزار ظرفیت اقامتی مختلف وجود دارد که برای اقامت می توانید روی آن ها حساب کنید.


تاریخ : 24 تیر 1396 - 14:00 | توسط : laserthermal | بازدید : 148 | موضوع : وبلاگ | نظر بدهید

کتابخانه های عجیب و غریب

معمولا کتابخانه ها را در ساختمان های عادی شهر وجود دارند که با عضویت در آنها میتوان از محیط آنجا بهره برد. تصور ما از کتابخانه یک مکان آرام است. اکنون میخواهیم شما را با مواردی از کتابخانه ها آشنا کنیم که با ابتکاراتی که صاحبان انها به خرج دادند باعث ترغیب  افراد به خواندن کتاب میشوند. با ما همراه باشید تا شمار را با تعداد اندکی با این کتابخانه ها آشنا کنیم.

کتابخانه بیبلیوبورو (Biblioburro)، تحویل کتاب توسط الاغ ها
این کتابخانه از آن کتاب خانه هایی که همه می شناسیم نیست! اینجا کتابخانه سیاری است که کتاب ها به جای قرار داشتن در قفسه های کتابخانه بر پشت الاغ گذاشته شده اند! لوییز سوریانو معلم یک مدرسه ابتدایی است که در وقت های آزاد خودش به دو بچه الاغ دوست داشتنی بار کتاب می بندد و ۴ ساعت راه می رود تا به روستاهای کلمبیا برسد. او برای بچه ها کتاب می خواند، به آن ها در انجام تکالیف مدرسه کمک می کند و از طریق کتابخانه های سیارش به آن ها کتاب امانت می دهد. ایده راه انداختن این کتابخانه در دهه ۱۹۹۰ در ذهن این معلم ایجاد شد چون او دو الاغ بیکار در خانه داشت. این معلم خوش ذوق تا به حال لذت کتاب خواندن را به بیش از ۴۰۰۰ کودک هدیه داده است.

کتابخانه آرما دی اینستراکی (Arma de Instrucci)
بیشتر دنیا ماشین فورد فالکون را اتومبیل نه چندان جذابی می شناسند و خاطره بدی از آن ندارند اما در آرژانتین این ماشین یادآور روزهای تلخی است که ارتش و پلیس های سری در دوران دیکتاتوری از این ماشین استفاده می کردند. شخص هنرمندی به نام رائول لمسوف یک ماشین فالکون مدل ۱۹۷۹ که نماد ترس و وحشت است را به شکل یک تانک درآورده و به کتابخانه سیار تبدیل کرده و با آن به خیابان های بوئنوس آیرس و شهرهای کوچک تر که به کتابخانه دسترسی ندارند می رود تا به مردم کتاب امانت دهد. در این ماشین حدود ۹۰۰ کتاب جالب و خواندنی وجود دارد که خیلی از مردم را علاقمند به مطالعه کرده است.

کتابخانه های مکانیزه، امکان ارائه کتاب به صورت ۲۴ ساعته
درست است که مطالعه در فضای ساکت کتابخانه به همراه صدای خش خش ورق زدن و بوی صفحات کتاب لذت خاصی دارد  اما گاهی شاید هوس کنیم ساعت ۳ صبح کتاب امانت بگیریم و مطالعه کنیم!  با این که ماشین های فروش کتاب از دهه ۱۹۳۰ وجود داشته اما در سال های اخیر بیشتر از آن ها استفاده می شود و تعداد زیادی را آن ها در ایستگاه های قطار، خیابان های شلوغ و مراکز خرید گذاشته شده اند. در شهر کانترا کوستا در کالیفرنیا تعداد این کتابخانه های مکانیزه ۸ درصد افرایش پیدا کرده و در سال اول ۶ هزار کتاب توسط این کتابخانه ها به  مشتریان داده شده است.

کتابخانه بیبلیوتکا ساندرا پنا
این کتابخانه که اسمش از شاعر ساندارا پنا گرفته شده از سال ۲۰۰۴ تا به حال در گوشه ای از شهر پروجا در ایتالیا می درخشد. این کتابخانه سه طبقه به شکل یک بشقاب پرنده درست شده و دیواره های شیشه ای صورتیش در هنگام روز نور خورشید را به داخل می برد و در هنگام شب هم درخشش خاصی دارد.

کتابخانه قایقی ایپوس (Epos)
یک کتابخانه قایقی به نام ایپوس در بین ماه های سپتامبر تا آوریل (شهریور تا فروردین) در بین ۲۵۰ ناحیه های مختلف جزیره های نروژ رفت و آمد می کند تا به دست مردم کتاب برساند. این کتابخانه که در تابستان ها تبدیل به قایق تفریحی می شود از سال ۱۹۵۹ راه اندازی شده و در آن حدود ۶ هزار جلد کتاب وجود دارد.


تاریخ : 22 تیر 1396 - 12:00 | توسط : laserthermal | بازدید : 166 | موضوع : وبلاگ | نظر بدهید

شهری جنگلی در چین

یکی از مسایلی که امروزه مطرح است ساختن آینده ی سبزتر برای جهان است . یکی از کار هایی که در این زمینه صورت گرفنه در کشور چین ودر شهر لیوژو می باشد . چینی ها قصد دارند که این شهر را به یک شهر جنگلی تبدیل کنند . با ما همراه باشید تا ماجرا را دنبال کنیم.

 

با توجه به پیش بینی های انجام شده ، زمانیکه این پروژه تکمیل شود ، این شهر خانه 40000 درخت و تقریبا یک میلیون گیاه از صد گونه مختلف خواهد شد. این گیاهان نه تنها در خیابان ها ، پارک ها و فضای عمومی به کار خواهند رفت بلکه به روی دیوارهای ساختمان ها را نیز می پوشانند. این مساله باعث می شود کیفیت هوای این منطقه بالاتر برود و دمای هوا کاهش یافته ، سر و صدا کمتر شود و فضایی مناسب برای زندگی انواع پرندگان ، حیوانات کوچک و حتی حشرات ایجاد شود.

 

شهر جنگلی ظرفیت 30000 نفر را خواهد داشت ، این شهر سالانه می تواند 10000 تن دی اکسید کربن را دفع کند و حدود 900 تن اکسیژن تولید کند. ساختمان های این شهر نیز تا جای ممکن سازگار با محیط زیست ساخته خواهند شد تا شهر ، خصوصیت سبز بودن خود را از دست ندهد. در این ساختمان ها از تهویه داخلی طبیعی و همچنین پنل های خورشیدی به روی پشت بام ها برای بازیافت انرژی استفاده خواهد شد.

 

حتی سیستم حمل و نقل در این شهر نیز کاملا سازگار با محیط زیست طراحی خواهد شد و خودروهای برقی اجازه تردد داخل شهر را خواهند داشت و همچنین حمل و نقل عمومی نیز از طریق خطوط سریع السیر الکتریکی انجام خواهد گرفت. در حال حاضر این پیش بینی های اولیه برای طراحی شهری سبز برای جلوگیری از آلودگی ها است ، در آینده احتمالا تغییراتی در این طرح ایجاد شود و یا آن تکمیل تر گردد. گفته می شود کار به روی ساخت این شهر جنگلی از سال 2020 آغاز خواهد شد.


تاریخ : 21 تیر 1396 - 18:00 | توسط : laserthermal | بازدید : 140 | موضوع : وبلاگ | نظر بدهید

زمین های پلکانی در چین

در کشور چین شهری وجود دارد که یکی از زیباترین و چشم اندازترین مکان های گردشگری در جهان میباشد. این شهر حتی برای خود مردم چین تا مدت ها پیش ناشناخته بود و کمتر کسی از آن آگاهی داشت . تا اینکه یک عکاس چینی که به دنبال ماجراجویی بود این مکان بی نظیر را کشف کرد و آن را به عموم مردم جهان شناساند. نام این شهر دانگ چوآن است که مدتها ناشناخته بود. اکنون ما به دنبال این هستیم که مختصری از چیزهایی که باید در مورد این مکان زیبا بدانید را به گوش شما برسانیم. پس با ما همراه باشید.

 

با مشاهده عکس های هوایی منطقه دانگ چوآن دو رنگ قرمز و سبز به شدت خودنمایی می کنند. با اندکی دقت در این منطقه و مشاهده عکس هایی نزدیک تر از فضای شهر می توانیم به علت این موارد پی ببریم. رنگ قرمز عکس های هوایی به دلیل قرمز بودن خاک شهر می باشد. به علاوه در خاک دانگ چو آن مقدار قابل توجهی آهن وجود دارد که به دلیل آب و هوای مرطوب حاکم بر آن منجر به تبدیل این منابع غنی به اکسید آهن می شود که همین امر باعث افزایش سرخی خاک می شود.

 

دانگ چوآن به دلیل ماده معدنی موجود در خاکش به پایتخت مس طبیعی کشور چین تبدیل شده است. به همین جهت است که سالانه تحقیقات گسترده ای بر روی آن صورت می گیرد که بهترین بهره بردای از خاک این منطقه صورت گیرد در حالی که کمترین خسارت به زیست بوم وارد شود.

رنگ سبز گسترده شده در پهنای شهر دانگ چوآن چین نیز به دلیل وجود کشت و کار گیاهی و به خصوص کاشت جو می باشد که باعث به وجود آمدن این ترکیب رنگی می شوند.

همچنین در مناطقی از این شهر که بخش کوچکی از جنوب شهر کونمینگ می باشد گندم زارهایی یافت می شود که بر زیبایی منطقه بیش از پیش افزوده است.

اما عمده دلیل چشم نوازی این مزارع زراعی علاوه بر رنگ های گیرا و جذاب آن، پله ای بودن مزارع مد نظر می باشد. در واقع زمینه پلکانی و همچنین بافت لایه لایه آن رویکرد کشاورزی باستانی را ایجاد کرده است. این تکنیک اگر چه امروزه در بیشتر کشورها و صنعت کشاورزی آنان منسوخ شده است اما همچنان در دانگ چوآن چین کاربرد دارد.

 

زمانی که کشاورزان زمین های کشاورزی را شخم می زنند تا بستر مناسب برای کشت محصولات جدید را فراهم کنند خاک های سرخ زیر و رو شده بر اثر شخم زدن در برابر تابش نور خورشید قرار می گیرند و سرخی چشم نواز و دل فریبی را به وجود می آورند.

سرزمین ناشناختۀ دانگ چوآن را می توان به بهشت عکاسان توصیف کرد. زیرا که تمام زیبایی های ممکن را  به صورت یک جا در دل خود جای داده است که منجر به فوران ذوق و علاقه هنرمندان در زمینه عکاسی و هنرهای بصری و گرافیکی می شود. رنگ های پر نشاطی که در طبیعت دانگ چوآن به خصوص در ماه می، سپتامبر و نوامبر بسیار بی بدیل می شود و هر نگاهی را به خود خیره می سازد.

همان گونه که در ابتدا صحبت ها نیز گفته شد دانگ چوآن جزو ناشناخته های جهان محسوب می شود و همین امر باعث شده ست تا زیبایی های آن، هوای دلچسبش و مکانیزم های طبیعیش از دیدِگردشگران پنهان مانده است. شاید این امر موجب شود که این مجموعه دست نخورده باقی بماند و از آسیب های بشری محفوظ باشد اما محروم شدن از این همه زیبایی جزو نکاتی است که باید بر روی آن بیشتر تأمل کرد تا شاید راهی یافت که علاوه بر حراست از زیبایی های طبیعی دانگ چوآن گردشگران را برای بازدید به این منطقه تشویق و ترغیب نمود.


تاریخ : 20 تیر 1396 - 16:00 | توسط : laserthermal | بازدید : 149 | موضوع : وبلاگ | نظر بدهید